X Stalowowolska Masa Krytyczna

2 maja 2015
godz. 15.00
start: Plac Piłsudskiego
14.00 – 14.55 – rejestracja uczestników

Jubileuszowa X Stalowowolska Masa Krytyczna pojedzie 2 maja ulicami miasta. Start oczywiście o godz. 15.00 z Placu Piłsudskiego, potem jazda pod Bramę HSW nr 1, okrążenie miasta i powrót pod MDK, a tam – pozowanie do pamiątkowego zdjęcia. W finale wszyscy uczestnicy X Stalowowolskiej Masy Krytycznej, którzy przed startem zarejestrują się w biurze organizacyjnym i otrzymają „szprychówkę” z numerem startowym, wezmą udział w losowaniu cennych nagród (m.in. roweru, złotych kolczyków, gadżetów rowerowych, bonów na zabiegi w gabinecie modelowania ciała) ufundowanych przez sponsorów.

Dotychczasowy rekord ilości startujących ustanowiony został dwa lata temu, kiedy w edycji „hutniczej” pojechało 260 uczestników. Ambitnego zadania zwiększenia popularności SMK podjęło się Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali”, które w tym roku przejmie od MDK jej organizację.

Po co jedzie Stalowowolska Masa Krytyczna? Dla podkreślenia tradycji rowerowych naszego miasta oraz popularyzacji tego środka komunikacji, zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, wypracowania wzajemnego szacunku wśród uczestników ruchu drogowego, poprawy miejskiej infrastruktury drogowej.

Należy podkreślić coroczną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom SMK przez rowerzystów z Bractwa Turystycznego „Łazik”, którzy w jej przejeździe uczestniczyć będą już po raz dziesiąty. Zawsze przychylny temu przedsięwzięciu jest też Wydział Ruchu Drogowego KPP w Stalowej Woli.

start: Plac Piłsudskiego
14.00 – 14.55 – rejestracja uczestników

Pierwsze 200 osób wpisanych na listę uczestników otrzyma kupon na lody do Cukierni Tatrzańskiej
(do zrealizowania 2 i 3 maja 2015)SPONSORZY:

Logo_Final_Multimedia         

logo - sponsor - cykloswiat serwis rowerowy     logo tip top reg       logo rojax stw

         logo perfect contour invMASA plakat A3.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha