Juwenalia 2015 – koncerty

17 maja 2015
godz. 19.00 - LESIOKI
godz. 20.30 - AKURAT

Na juwenaliach w Stalowej Woli w tym roku zagoszczą: zespół LESIOKI oraz zespół AKURAT.LESIOKI

Muzyka zespołu nawiązuje do tradycji lasowiackich, w których dominowały utwory radosne o szybkim tempie. Grupa od razu zyskała uznanie, dzięki nowoczesnemu podejściu do starych, często zapomnianych, tanecznych i biesiadnych melodii, przy których bawili się nasi dziadkowie, czy rodzice.
Lesioki mają na koncie debiutancką płytę, pod tytułem „Gra i buczy”. Obecnie pracują nad nowym materiałem, który zwiastują single “Szalona miłość” oraz “Dżołana”. Teledyski Lesioków można oglądać w największych stacjach muzycznych w Polsce min: Polo TV, Disco Polo Music, TV DISCO, ITV i wielu innych.

(opis z oficjalnej strony zespołu)

103df6_1460f13b48f7409ba3dcfb99cd123b01-page-001

 


  

akurat logo

AKURAT

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów  np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz  z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach  jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).

Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco.  Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień.

AKURAT jest też jednym pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów.  Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i klubach.

(opis z oficjalnej strony zespołu)

 

Akurat (2)

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha