„Letni dzień” w Teatrze „Okna”

Teatr „Okna” zaprasza na spektakl „Letni dzień” Sławomira Mrożka. Jest to sztuka zarówno o umieraniu skutecznym, jak i o nieskuteczności umierania, śmieszności umierania, a także śmieszności trzymania się życia. Czas tu jakby się zatrzymał, liczą się tylko namiętności miotające bohaterami i skomplikowane formy gry międzyludzkiej. „Letni dzień” jest najintymniej ludzki, daleki od schematów i szufladek, w które Mrożka krytyka wtłacza tak chętnie. Autor patrzy na swoich bohaterów okiem mędrca rozumiejącego i współczującego.

A świat nasz jest tak urządzony, że bogaci wygrywają z biednymi, cynicy z wyznawcami serca, pewni siebie z niepewnymi niczego. Więcej. Ci bogatsi, pewniejsi i cyniczni, z zachowaniem wszelkich manier będą się tylko przyglądać, jak ich naiwni, dobroduszni i łatwowierni współbratymcy ziemskiego żywota będą szli na dno. W „Letnim dniu” – dosłownie.

W spektaklu występują:
Dama – Edyta Zakrzewska
Nieud – Grzegorz Prokop
Ud – Paweł Wroński

 

bilet: 10 zł

letni dzien teatr okna 2015 005 letni dzien teatr okna 2015 008 letni dzien teatr okna 2015 016 letni dzien teatr okna 2015 013 letni dzien teatr okna 2015 012Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha