Kino letnie – lipiec 2015

piątki i soboty
od godz. 21.00
taras MDK

Stalowowolskie Towarzystwo Kulturalne oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na seanse w plenerze.

„Podróż za jeden uśmiech”? Jak najbardziej można w nią wyruszyć w wakacyjne weekendy w Kinie Letnim MDK. W tym roku jego miejscówką będzie taras domu kultury.  Na projekcje zapraszamy o godzinie 21.00, tuż po zachodzie słońca, w każdy piątek i sobotę.

W lipcowym repertuarze kina znalazło się 8 filmów uporządkowanych w cztery bloki tematyczne: „Weekend z komedią”, „Legendy muzyki”, „Szczypta orientu” oraz „Kino oscarowe”.

Aby ekspedycja filmowa przebiegała bez zakłóceń, mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania. Innym cennym rekwizytem może być środek odstraszający komary. Teren kina wyposażony jest w leżaki i krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw, dlatego ulubiony, wygodny leżaczek można zabrać ze sobą.

Zapraszamy na filmowe podróżowanie do Kina Letniego MDK!

WEEKEND Z KOMEDIĄ:

3.07.2015
LAST VEGAS reż. Jon Turteltaub
Robert De Niro, Morgan Freeman, Michael Douglas i Kevin Kline w tym samym filmie. Gwiazdorska obsada = mieszanka wybuchowa: talentu, dowcipu i dystansu do statusu wielkiego aktora Hollywood.
W sam raz na piątkowy wieczór.

4.07.2015
FACECI OD KUCHNI reż. Daniel Cohen
Smaczna komedia z nutką francuskiego humoru zaserwowanego przez samego Jeana Reno.

LEGENDY MUZYKI:

10.07.2015
BĘDZIE GŁOŚNO reż. Davis Guggenheim
Jimmy Page, The Edge oraz Jack White. Niemożliwe? Możliwe tylko w dokumencie muzycznym Davisa Guggenheima. Rockowy piątek na weekendu początek.

11.07.2015
SEN O WARSZAWIE reż. Krzysztof Magowski
„Sen o Warszawie” w reżyserii Krzysztofa Magowskiego to pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej.

SZCZYPTA ORIENTU:

17.07.2015
SMAK CURRY reż. Ritesh Batra
O miłości i życiowych zakrętach w sposób subtelny i zabawny, a do tego okraszony orientalnym smakiem indyjskiej kuchni.

18.07.2015
DZIEWCZYNKA W TRAMPKACH reż. Haifaa Al-Mansour
Z niezwykłą lekkością i bez moralizowania opowiedziana historia o stereotypach i nakazach kulturowych, które wszyscy obchodzimy, niezależnie od miejsca w którym mieszkamy, gdy chcemy żyć w zgodzie ze sobą.

KINO OSCAROWE:

24.07.2015
SLUMDOG. MILIONER Z ULICY reż. Danny Boyle
Osiem Oscarów, w tym dla najlepszego filmu w 2009 roku i najlepszego reżysera.
Historia młodego chłopaka, który w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Ot, niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że niełatwe życie podpowiedziało bohaterowi filmu odpowiedzi na pytania w słynnej grze.

25.07.2015
ZNIEWOLONY. 12 YEARS A SLAVE reż. Steve McQueen
Trzy Oscary, w tym dla najlepszego filmu w 2014 roku.
Ekranizacja wstrząsających wspomnień Salomona Northupa.. To wydarzyło się naprawdę.
Jest rok 1841. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – wolny i wykształcony człowiek, ojciec dwojga dzieci, szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie stracić nadziei na wolność. Człowiek wolny pozostanie nim na zawsze.


Projekt „Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowano ze środków Gminy Stalowa WolaMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha