Dr Tomasz Darocha XXI Ambasadorem Stalowej Woli

29 września 2015
godz. 17.30 / sala widowiskowa
godz. 19.00 / Kino Wrzos

Gościem specjalnym debaty „Pojawia się choroba i…”, która 29 września rozpocznie Stalowowolskie Dni Seniora, będzie dr n. med. Tomasz Darocha – autor nowatorskiej procedury leczenia hipotermii. Jej zastosowanie było podstawą uratowania życia dwuletniego chłopca z małopolskich Racławic, wyziębionego do temperatury 12,7°C.

Dr Tomasz Darocha podczas krótkiego wykładu przedstawi nam zasady działania procedury. Debata zaś uświadomi, jak łatwo ze statusu osoby zdrowej stać się chorym, co sami
możemy zrobić, aby uniknąć problemów zdrowotnych oraz jak zachować się w sytuacji, kiedy w naszym najbliższym otoczeniu ktoś zostanie dotknięty chorobą.

Dr Tomasz Darocha został wielokrotnie nagrodzony za sukces w uratowaniu chłopca. Wartym podkreślenia jest, że osoby zaangażowane w funkcjonowanie procedury leczenia hipotermii, począwszy od pielęgniarek, przez lekarzy, po dyspozytorów, robią to na zasadzie wolontariatu.

Dr Tomasz Darocha jest stalowowolaninem, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. KEN. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas spotkania 29 września w MDK, wręczy dr Tomaszowi Darosze tytuł Ambasadora Stalowej Woli.

29 września 2015 / sala widowiskowa
godz. 17.30
Hipotermia – cichy zabójca – wykład dr n. med. Tomasza Darochy
Pojawia się choroba i … – debata
udział wezmą:
Katarzyna Kopyto – psycholog, psychoonkolg /Lublin/,
Małgorzata Stańczak – dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli,
dr n. med. Tomasz Darocha – Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II,
Jan Gorczyca – dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli
moderator: red. Dorota Szczurek

Kino Wrzos
godz. 19.00
„Nietykalni” /reż. Olivier Nakache, Eric Toledano/ – projekcja filmu
Światowa krytyka nazwała film komediowym arcydziełem. Ciepły i mądry film o chorobie, o podejściu do chorego, o przyjaźni tej z prawdziwego zdarzenia. Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich… nietykalnymi!
WSTĘP WOLNYMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha