Aktywny weekend noworoczny w Sandomierzu

Po szampańskim powitaniu Nowego Roku na Sandomierskim Rynku lub w innym miejscu PTTK Sandomierz zaprasza wszystkich na “relaksujące” wycieczki 1-2-3 stycznia 2016r. Szczegóły na stronie organizatora pod poniższym linkiem:

http://pttk-sandomierz.pl/component/content/article/9-informacje/485-aktywny

INFORMACJA

dla członków Koła Turystycznego „WĘDROWCY” i wszystkich pozostałych seniorów- miłośników pieszych wędrówek.

W pierwszy dzień Nowego Roku istnieje możliwość uczestnictwa w

XVI NOWOROCZNYM ZŁAZIE NA GÓRY PIEPRZOWE

Organizatorem imprezy jest sandomierski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno– Krajoznawczego.

Spotkanie uczestników 1 stycznia 2016 o godzinie 11.00 przy Bramie Opatowskiej, a następnie piesza wędrówka na Góry Pieprzowe. Wycieczkę poprowadzi przewodnik Marek Juszczyk.

Przewidziane ognisko z grajkiem i pieczenie kiełbasek. Dojazd do Sandomierza, prowiant i ubezpieczenie we własnym zakresie . Powrót około godz. 15.00.
Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Zosi Balawender. W przypadku grupy liczącej 12 osób istnieje możliwość załatwienia transportu zbiorowego.

Krótka informacja o marszu

Marsz w Góry Pieprzowe organizowany przez sandomierski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego odbywa się zawsze w pierwszy dzień Nowego Roku . W 2016 roku odbędzie się po raz szesnasty. Pomysłodawcą tej wędrówki jest Marek Juszczyk, przewodnik oraz prezes Towarzystwa.
Coroczną imprezę tak krótko opisuje Michał Leszczyński z „ Echa Dnia „ :
„Na pierwsze złazy chodziło po kilkanaście osób. Dopiero potem, frekwencja przybrała na sile. Prawie setka maszerujących od kilku lat jest normą. Noworoczny złaz wyrobił sobie markę, nie tylko u sandomierzan. Na wycieczkę przyjeżdżają miłośnicy wędrówek z koła PTTK ze Stalowej Woli. W Góry Pieprzowe idą też turyści. Nikogo z uczestników nie zraża pora wyprawy, 1 stycznia przed południem. Niektórzy żartują – czasami prosto z imprezy trafiają pod Bramę Opatowską, bowiem tam zawsze jest punkt startowy. W Pieprzówkach zawsze jest ognisko i pieczenie kiełbasek oraz śpiewy przy gitarze”.

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha