Urodzinowa rowerowa masa krytyczna

2 kwietnia 2016
zapisy od godz. 17.30
start: godz. 18.30
Plac Piłsudskiego

1 kwietnia minie 71 lat odkąd Stalowa Wola jest miastem. Łatwo o ten status nie było. Dość powiedzieć, że decyzje o naszej miejskości zapadły w połowie 1946, ale w uznaniu wyjątkowej „stalowej woli” naszych delegacji w ubieganiu się o prawa miejskie, w akcie prawnym przyznano nam datę 1 kwietnia 1945.

Kiedyś tam, dawno temu, nadano nam, bez żadnych dokumentów, nazwę „miasto rowerów”. Stąd też świętowanie w Stalowej Woli wypada najlepiej na rowerach. Zapraszamy 2 kwietnia mieszkańców Stalowej Woli do wspólnego przejazdu rowerami ulicami naszego miasta. Ruszamy z Placu Piłsudskiego o godz. 18.30, by po powrocie przystąpić do konsumpcji urodzinowego tortu!

Wspólny przejazd ulicami miasta w określonym celu nosi nazwę rowerowej masy krytycznej. 2 kwietnia, oprócz celebrowania naszej miejskości, organizatorzy – Stowarzyszenie „Rowerzyści ze stali” zamierzają popularyzować bezpieczną jazdę. Szczególnie w zakresie przejazdu rowerem przez pasy dla pieszych oraz w trakcie jazdy po zmroku. Rowerowa masa krytyczna ruszy, kiedy będzie jeszcze widno, ale powrót nastąpi zdecydowanie o zmroku. Stąd też uprasza się o wyposażenie w odblaski, lampki zapewniające widoczność na drodze.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha