Brakujące ogniwo – Rowerowa Masa Krytyczna

1 maja 2016
godz. 15.00
Plac Piłsudskiego

Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna podczas Dni Stalowej Woli 2016 wyruszy 1 maja o godz. 15.00. Zachęcamy do udziału w niej, by liczną obecnością spowodować zainteresowanie odpowiedzialnych urzędników Brakującym Ogniwem w ścieżce rowerowej wiodącej do kompleksu leśnego położonego pomiędzy naszym miastem a Jamnicą.

„Trasa biegnąca równolegle do szosy Stalowa Wola – Jamnica, stała się elementem Europejskiej Trasy Rowerowej Bruksela – Kijów oraz Ścieżki Rowerowej Powiatu Stalowa Wola” – widnieje na portalu www.czaswlas.pl i czyta się to cudownie, zwłaszcza rowerzystom, gdyby nie BRAKUJĄCE OGNIWO w elemencie Trasy Rowerowej Bruksela – Kijów. Chodzi o ok. 500 metrowy odcinek pomiędzy siedzibą Nadleśnictwa Rozwadów a początkiem ścieżki rowerowej. Należy go pokonywać bardzo ruchliwą drogą, często obok pędzących TIR-ów, by nastąpił ów wymarzony „czas w las”.

Wypełnienie BRAKUJĄCEGO OGNIWA w bardzo istotny sposób wpłynie na zwiększenie liczby korzystających z tego rowerowego traktu. Szczególnie zachęci do wycieczek rodzinnych z udziałem dzieci. Póki co, w obawie o bezpieczeństwo najbliższych, rowerzyści często rezygnują z przejazdów przez ten ciekawy kompleks leśny.

Apelujemy do władz miasta, powiatu i Nadleśnictwa o wspólne podjęcie działań na rzecz uzupełnienia BRAKUJĄCEGO OGNIWA nie tylko w Europejskiej Trasie Rowerowej Bruksela – Kijów ale w ciągu traktu, który dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu jest wyjątkowo ważny.


Specjalne podziękowania dla serwisu KOSSTA za wysoką jakość usług.

KOSSTA&INTdruk-page-001

Głównym organizatorem Masy Krytycznej jest Stowarzyszenie Rowerzyści ze Stali.

logo - rowerzysci

Partnerem jest PTTK “Łazik” Stalowa Wola

logo bractwo lazik stw

Sponsorami są:

 

bilans_logo_R Logo MaratonMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha