Kino letnie – lipiec 2016

lipiec 2016
godz. 21.00
taras MDK

„Podróż za jeden uśmiech”? Jak najbardziej można w nią wyruszyć co weekend w Kinie Letnim MDK, które jest ulokowane na tarasie domu kultury. Projekcje w lipcu rozpoczynają się o godzinie 21.00 w każdy piątek i sobotę.

W lipcu zaprezentujemy 10 filmów w pięciu sekcjach tematycznych: „Komediowo”, „Reż. życie”, „Kino według Allena”, „Filmowe propozycje widzów” oraz „Weekend z Hagi Film”.

Aby ekspedycja filmowa przebiegała bez zakłóceń, mile widziani są widzowie wyposażeni w koce lub inny ekwipunek przydatny do wygodnego podróżowania. Innym cennym rekwizytem jest na pewno środek odstraszający komary. Teren kina jest wyposażony w  krzesła, bywa jednak, że występuje deficyt tych dobrodziejstw, dlatego ulubiony, wygodny leżaczek można zabrać ze sobą.

Zapraszamy na filmowe podróżowanie do Kina Letniego !

KOMEDIOWO

1.07 – Szef reż. Jon Favrea
Król akcji i humoru – Robert Downey Jr. oraz żywe wcielenie glamouru i seksapilu – Scarlett Johansson ponownie razem na planie filmu twórcy megahitu „Iron Man”! Do spotkania ikon współczesnego kina  doszło w niezwykle apetycznej komedii, którą głodnym rozrywki widzom serwuje tytułowy „Szef”, czyli Jon Favreau kolejny raz z powodzeniem występujący po obu stronach kamery.

2.07 – Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął reż. Felix Herngren
Niezwykła komedia, okrzyknięta przez amerykańskich krytyków nowym „Forrestem Gumpem”, przebojem zdobywająca europejskie kina. Filmowa wersja bestsellerowej powieści Jonasa Jonassona, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.


REŻ. ŻYCIE

8.07 – Układ zamknięty reż. Ryszard Bugajski
Thriller Ryszarda Bugajskiego, twórcy legendarnego „Przesłuchania” i scenarzystów głośnego dramatu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa. Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

9.07 – Carte Blanche reż. Jacek Lusiński
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który
– aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury –  ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni


KINO WEDŁUG ALLENA

15.07 – “O północy w Paryżu” reż. Woody Allen
„O północy w Paryżu” to nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza, ale największy kasowy przebój Allena od 25 lat. Tym razem Woody Allen spełnia nasze najskrytsze fantazje w Paryżu. Twórca najwyżej ocenianych komedii ostatnich lat powraca do miasta, w którym, jak sam kiedyś zauważył, „Wszyscy mówią, kocham cię”!

16.07 – “Blue Jasmine” reż. Woody Allen
Za znakomitą kreację aktorską w „Blue Jasmine” –  Cate Blanchett otrzymała Oscara w 2014 roku w kategorii: „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa”. Zaskakujące relacje damsko-męskie stają się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody’ego Allena, który
z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje w filmie ludzkie słabości swoich bohaterów.


FILMOWE PROPOZYCJE WIDZÓW

22.07 – Dzikie historie reż. Damian Szifron
Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze.
W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć
o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

23.07 – Malowany welon reż. John Curran  

Naomi Watts i Edward Warton w rolach głównych

Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. “The Painted Veil”. Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20. XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z tamtejszą epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i paradoksalnie wreszcie zaczyna rozumieć sens poświęcenia się dla drugiego człowieka i potęgę prawdziwych uczuć.

 WEEKEND Z HAGI FILM

29.07 – Who Am I. Możesz być kim chcesz reż. Baran bo Odar
Brawurowo zrealizowana historia młodego outsidera, który zostaje jednym z członków hakerskiej grupy CLAY. Benjamin (Tom Schilling) to nieśmiały, zamknięty w sobie chłopak, który jest komputerowym geniuszem. Kiedy spotyka charyzmatycznego Maxa (Elyas M’Barek) jego życie ulega całkowitej zmianie. Niebawem Ben zostaje zaproszony do grupy hakerów, aby pomóc im zyskać sławę na cały świat.

Dreszczyku i energii filmowej opowieści dodaje muzyka znanego DJ’a Boys Noize’a.

30.07 – Już za tobą tęsknię reż. Catherine Hardwicke

Drew Barrymore i Toni Collette w rolach głównych.

Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o przyjaźni, kobietach i ich szaleństwach. Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.Seanse w lipcu, w ramach kina letniego  są realizowane przez Stalowowolskie Towarzystwo Kulturalne oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli w ramach projektu “Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha