Rap warsztaty

22 - 26 sierpnia 2016

Tegoroczne lato zakończy się mocnym muzycznym akcentem. Oprócz warsztatów instrumentalnych i wokalnych, które na stałe już zagościły w Miejskim Domu Kultury, zapraszamy również chętnych w wieku od 10 lat na warsztaty rapu. W programie: pisanie tekstów oraz beatmaking (tworzenie podkładów muzycznych). Wszyscy uczestnicy rap warsztatów wystąpią także we wspólnie przygotowanym teledysku.

Dla kogo są warsztaty? Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rapem i dla tych, którzy już tworzą, ale chcą udoskonalić swój muzyczny warsztat.

Zajęcia poprowadzi grupa profesjonalnych instruktorów z warszawskiej grupy Warsztaty Hip Hop, która realizuje działania z wykorzystaniem takich narzędzi jak rap, DJ-ing, taniec, graffiti, beatbox, street-art, produkcja muzyczna i realizacja dźwięku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy przyjmowane są pod adresem maciuch.anna@gmail.com lub pod telefonem 15-842- 09-50.

Pierwsze spotkanie – poniedziałek, MDK, godz. 15.00, sala kameralna.

To już trzecia edycja warsztatów rapu organizowanych przez Miejski Dom Kultury. W ubiegłym roku uczestnicy pracowali nad tekstami z Konradem Sceliną z zespołu Urban Foxes. Poznali różne techniki kreatywnego pisania piosenek. Pracowali nad rytmem, oddechem i emisją głosu. Zapoznali się również z zagadnieniami dotyczącymi nagrywania i montażu dźwięków. Zyskali szansę na nagranie powstałych piosenek w profesjonalnym studio muzycznym oraz stworzyli wspólny teledysk wysokiej jakości.

Teledyski obu grup warsztatowych można zobaczyć tu:

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura domów kultury” udało się zakupić sprzęt do nagrywania utworów (zestaw studyjny, laptop, mikser, mikrofon dynamiczny, interfejs i kontroler dj’ski), dzięki czemu możliwe jest realizowanie zajęć warsztatowych przez cały rok.

Więcej szczegółów na www.facebook.com/rapwarsztat/Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha