Fantastyczne LARPy

26 - 28 sierpnia 2016

W ubiegłym roku podczas Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką do współpracy zaprosiliśmy specjalistów z LubLarp, aby poprowadziła u nas warsztaty larpowe i przygotowała ludzi z okolic do tworzenia własnych gier. Jak poszło? Możecie przekonać się sami, jeżeli nie mieliście jeszcze okazji brać udziału w wydarzeniach przygotowywanych przez Królicza Nora – LARP Stalowa Wola.
Już teraz można zgłaszać swój udział w którymś z trzech larpów przygotowanych przez grupę specjalnie na SSFowy weekend:
—————————–

Larp “Nowa głowa mafii” // 26.08 godz.18.00

Włochy. Rosa Margaritta Francesca La Duce, wieloletnia głowa największej, najbardziej się szanującej oraz najniebezpieczniejszej mafii we Włoszech zmarła we własnym łóżku dnia 24.08.2016. Pogrzeb odbędzie się 26.08.2016r. o godzinie 18.00. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na pogrzebie, na który zaproszeni zostali tylko najbliżsi zmarłej, zostanie wybrana nowa głowa mafii La Duce…

Liczba graczy: 5
——————————–
Larp “Bezkres neuronowych przestrzeni” // 26.08 godz. 21.00

Czy struktura informatyczna trzeciego stopnia jest lepiej przystosowana do bytowania w skrajnych warunkach kosmicznej pustki niż istota zbudowana z aminokwasów? Składając hołd geniuszowi jakim był Stanisław Lem, ruszymy w nieznane meandry ludzkiej psychiki, zamknięci w sterowni krążownika kosmicznego Goliath. Czy moralność jest wkomponowana w nasz kod genetyczny, a może jest wynikiem tylko naleciałości kulturowych? Czy ekspedycja dotrze do celu swej misji i uda się jej przeprowadzić właściwe eksperymenty? Z takimi zadaniami zderzą się uczestnicy zabawy, wcielając się w pracowników korporacji kosmicznej. Do zobaczenia więc na platformie nr 3 przy habitacie korporacji Kuiper, stalowowolskiego kosmodromu!

Liczba graczy: 7
——————————–
Larp “Pomiędzy ziemią a światłem” // 27.08 godz.13.00

Spotkanie z bohaterami kultowej serii komiksów stworzonej przez duet Rosiński-Van Hamme. Uczestnicy zostaną przeniesieni w surrealistyczny świat thorgalowskiej rzeczywistości, gdzie wikingowska egzystencja przeplata się z metafizyką, mistycyzmem i science-fiction. Ruszymy w podróż podczas, której nic nie będzie oczywiste; wyprawy gdzie za zakrętem ścieżki spotkamy albo szaloną Kriss de Valnor albo bóstwo z Asgardu czy szalonego Veronara, a sam trakt może okazać się tunelem czasoprzestrzennym. Przy odrobinie szczęścia umkniemy Alinoe i patrząc w niebo posłuchamy opowieści Xargosa o istotach z gwiazd. Kto wie, jakie zadania i przeznaczenie uknuli bogowie uczestnikom gry, a odpowiedzi na te pytania znajdziemy tylko biorąc w niej udział. Do zobaczenia w niewidzialnej fortecy!

Liczba graczy: 11
——————————–
Zapisy: magdaglow@o2.pl tel. 606 804 153Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha