MDK zaprasza do zespołów artystycznych – terminy spotkań organizacyjnych

We wrześniu 2016 roku Miejski Dom Kultury rozpocznie 64. sezon artystyczny. Sale prób, a wkrótce i koncertowe, wypełni po wakacyjnej przerwie blisko 1600-osobowa społeczność artystów amatorów. Można dołączyć do niej, wybierając zajęcia odpowiadające własnym zainteresowaniom. Lista zespołów jest tradycyjna, czyli zapraszają do siebie grupy od lat działające w MDK, ale nie brakuje i nowych propozycji.


Poniżej w załączniku przedstawiamy tabelę z terminami spotkań organizacyjnych poszczególnych zespołów MDK.

ZOBACZ / POBIERZ


Amatorski ruch artystyczny jest głównym nurtem działalności MDK. Rezydują tu zespoły, które nawet powstały wcześniej, niż kiedy w 1952 roku otwarto dom kultury w Stalowej Woli. Tradycje Chóru Mieszanego im. Stanisława – Moniuszki, założonego pod koniec lat 40. przez Mariana Bieniasa, kontynuuje dzisiaj Chór Lasowiacy. Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy wkrótce będzie świętował jubileusz 70–lecia. A już na 17 września przygotowywany jest koncert z okazji 60–lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, 50–lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy” oraz 40–lecia pracy artystycznej Marka Zaremby.

Kilkudziesięcioletnią działalność ma na swoim koncie Chór „Cantus”. W ubiegłym roku jubileusz 30-lecia świętował Chór Kameralny założony i prowadzony przez Jerzego Augustyńskiego. Zaległy jubileusz 30-lecia czeka na Teatr Okna – autorski projekt Marka Woynarowskiego. Taneczne, międzypokoleniowe gromady „Volt” od 20 lat budują Agnieszka Guzik i Beata Główka.

Istotną miarą jakości pracy w zespołach są nagrody w konkursach, udziały w festiwalach. Przybywa ich co roku. Chór Kameralny właśnie występuje na festiwalu w Chinach, na który został zaproszony dzięki rekomendacjom otrzymanym po bardzo udanych, wcześniejszych występach w Meksyku oraz USA. Orkiestra dęta zagrała w maju podczas karnawału w Luton, gdzie z powodzeniem reprezentowała miejscową 40-tysięczną Polonię. ATD im. J. Żmudy otrzymał I nagrodę konkursu w Jaworznie. Sukcesy na mistrzostwach Polski odniósł Klub Tańca „La Volta” Beaty Główki. Chór „Cantus” zaśpiewał podczas „Singing Europe 2016” – wydarzenia odbywającego się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu.

Zespoły artystyczne MDK występują w głównych rolach podczas cieszących się ogromnym powodzeniem miejskich widowisk: „MDK – Mikołajkowy Dom Kultury”, „Lasowiackie kolędowanie”, „Zdarzenia Teatralne”, Dni Stalowej Woli, „Wniebogłosy”, Kapucyński Piknik Charytatywny. Młodzieżowa Orkiestra Dęta wielokrotnie zaskoczyła publiczność, czasem bardzo oficjalną, nie tylko swą spontanicznością, ale i opanowaniem sztuki gry na instrumentach.

Nowymi tanecznymi propozycjami MDK są w tym roku: grupa breakdance, do której zaprasza Kamil Żurawski oraz Studio Baletowe z Teatrem Tańca Sylwii Świątek.

Pierwszy koncert w nowym sezonie zespoły artystyczne MDK dedykują Teresie Kochańskiej, emerytowanej pracownicy działu księgowości. Pani Terenia potrzebuje wsparcia w zmaganiu się z chorobą. Liczymy, że 11 września sala widowiskowa wypełni się publicznością, wspierając finansowo i dodając otuchy Pani Tereni w tym trudnym momencie życia. Wystąpią: ZPiT „Lasowacy” im. Ignacego Wachowiaka, Zespół Tańca Estradowego „Volta”, Klub Tańca „La Volta”, Zespół Tańca Orientalnego „Nimbooda”, Chór Kameralny, Chór Lasowiacy. Zaprezentują się również nowi rezydenci MDK: Grupa Wokalna „Pałacyk Michla” i Nadsańska Orkiestra Kameralna pracujące pod kierunkiem Edwarda Horoszko, którzy dali się poznać stalowowolskiej publiczności świetnymi koncertami 1 i 15 sierpnia podczas patriotycznych uroczystości na Placu Piłsudskiego.

Zapraszamy do zespołów artystycznych MDK. To nie tylko artystyczna przygoda, ale i możliwość nabycia konkretnych umiejętności: pracy zespołowej, pewności siebie w wystąpieniach publicznych,  zachowania w grupie, czy poprawy ogólnej sprawności fizycznej.

Do pobrania:

Regulamin uczestnictwa

Cennik zajęć

Terminy spotkań organizacyjnych sezon 2016-17


Terminy spotkań organizacyjnych:

Lp. Zespół, imię i nazwisko instruktora Termin spotkania organizacyjnego Sala
1. Taneczny Zespół Dziecięcy „Sikorki”
Magdalena Sikora-Bucior
6 września, godz. 16.30 Sala baletowa II p.
Prawe skrzydło
2. Klub Tańca„La Volta”
Beata Główka
8 września, godz. 17.00 Sala baletowa II p.
Lewe skrzydło
3. Zespół Tańca Estradowego „Mała Volta”, „Volta”, „Volta 25+”
Agnieszka Guzik
12 września, godz. 17.00 od I kl. PSP do II kl. Gimnazjum12 września, godz. 19.00 od III kl. Gimnazjum, 25+ Sala baletowa I p.
Lewe skrzydło
4. ZPiT „Lasowiacy”
Marek Zaremba
19 września, godz. 19.00 Sala baletowa II p.
Prawe skrzydło
5. ZPiT„Mali Lasowiacy”Marek Zaremba 19 września, godz. 17.00 Sala baletowa II p.
Prawe skrzydło
6. Grupa Baletowa
Sylwia Świątek
9 września, godz. 18.00 Informacja na portierni w dniu spotkania
7. Chór Kameralny
Jerzy Augustyński
6 września, godz. 17.009 września, godz. 17.00 Sala chóralna I p.
Prawe skrzydło
8. Chór Cantus
Teresa Michałkiewicz
7 września, godz. 18.00 Sala chóralna I p.
Prawe skrzydło
9. Chór Mały Cantus
Katarzyna Pisera
7 września, godz. 17.00 Sala chóralna I p.
Prawe skrzydło
10. Chór Lasowiacy
Piotr Szpara
7 września, godz. 18.00 Sala chóralna I p.
Prawe skrzydło
11. Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy
Aneta Adamska
12 września, godz. 17.30 Sala kameralna
II hol, I p.
12. Teatr „Okna”
Marek Woynarowski
6 września, godz. 17.00 Sala kameralna II hol, I p. lub teatralna II p.
Prawe skrzydło
13. Teatr „Jak Się Patrzy”Anna Kiedrzyńska 12 września, godz. 17.00 Sala teatralna II p.
Prawe skrzydło
14. Teatr „Przytulanka”
Janina Wań
8 września, godz. 10.00 Sala przy małym kinie
15. Orkiestra Dęta
Mieczysław Paruch
9 września, godz. 16.30 Sala Orkiestry
Prawe skrzydło
16. Breakdance
Kamil Żurek
15 września, godz. 17.00 Sala baletowa I p.Lewe skrzydło

 

NABOR MDK 2016-17  plakat _DRUK.inddMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha