Teatralna jesień w MDK

październik - listopad 2016

Miejski Dom Kultury szykuje się na jesień obfitą w wydarzenia teatralne. Na naszych scenach będziemy gościć teatry amatorskie podczas “Relacji. Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych” (23-25 września) oraz teatry zawodowe.

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli znalazł się na trasie objazdu spektakli z ogólnopolskiego programu TEATR POLSKA. Cztery spektakle zagrają teatry z Krakowa, Wrocławia oraz Lublina. W repertuarze znalazła się również propozycja dla najmłodszych. Każdego czeka prawdziwie teatralna uczta!

Ogólnopolski projekt teatralny TEATR POLSKA proponuje spektakle i warsztaty dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Teatr Ad Spectatores z Wrocławia zagra sztukę pt. “Obcy z Mons” w reż. Macieja Masztalskiego. Podczas I Wojny Światowej doszło do bardzo zagadkowej bitwy pod belgijskim miastem Mons. Przeważające siły niemieckie zostały pokonane przez nielicznych Anglików. Legenda głosi, że stało się tak za sprawą boskiej interwencji. Byli i tacy, którzy podejrzewali, że Brytyjczykom pomogli kosmici. “Obcy z Mons” to luźna opowieść o tej tajemniczej bitwie. Art Color Ballet z Krakowa przyjedzie do nas ze spektaklem muzycznym “Preludium słowiańskie” w reż. Agnieszki Glińskiej, który sięga do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz przyroda zaklęta w rytm czterech pór roku. Spektakl dla dzieci pt. “Kręcipupa” w reż. Tomasza Maśląkowskiego przedstawi Wrocławski Teatr Lalek. To opowieść o naturalnej potrzebie ruchu, niemożności powstrzymania się od wiercenia i podrygiwania. Będziemy gościć również neTTheatre z Lublina ze spektaklem “Znak Jonasza” w reż. Pawła Passiniego. Fragmenty Księgi Jonasza zestawione z tekstem najstarszego zachowanego dramatu liturgicznego Visitatio sepulchri (Nawiedzenie Grobu) pozwalają stworzyć przejmujące obrazy pełne narracji i dźwięku.

O programie TEATR POLSKA

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 19 sierpnia do 30 listopada 2016 roku odbędą się prezentacje 18 spektakli.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl


„Obcy z Mons”, reż. Maciej Masztalski, Teatr Ad Spectatores, Wrocław

17 października (poniedziałek) 19.00

sala widowiskowa

bilet normalny: 30 zł

bilet ulgowy: 15 zł


„Preludium słowiańskie”, reż. Agnieszka Glińska, Art Color Ballet, Kraków

4 listopada (piątek) 18.00

sala widowiskowa

bilet normalny: 30 zł

bilet ulgowy: 15 zł


„Kręcipupa”, reż. Tomasz Maśląkowski, Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław

6 listopada (niedziela) 16.00

sala widowiskowa

bilet: 15 zł


„Znak Jonasza”, reż. Paweł Passini, neTTheatre, Lublin

14 listopada (poniedziałek) 19.00

sala widowiskowa

bilet normalny: 30 zł

bilet ulgowy: 15 złteatrpolska_logo_color

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

e-teatr_temp

it_logoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha