Klub Aktywnego Seniora

MDK jest miejscem przyjaznym seniorom. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i absolwenci znajdują tu możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta,  mogą twórczo spędzać wolny czas i wzbogacać swoją osobowość, rozwijać własne pasje, uwrażliwiać się na innych oraz promować regionalne partnerstwo na rzecz aktywnego starzenia się.

W 2015 roku, wyniku udziału w projekcie „UTW dla społeczności” powstała sekcja wolontariatu, czyli tzw. Klub Aktywnego Seniora. Chcemy przełamywać pasywność osób starszych, budować grupę wsparcia i zachęcać seniorów do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Wartością jest bycie razem, wspólne działanie, skąd można czerpać radość i satysfakcję. Członkowie klubu wychodzą z założenia, że każdy wiek jest dobry, by być aktywnym. Warto robić coś, co daje nam radość, zwiększa aktywność fizyczną i intelektualną, a wspólnie spędzony czas pozostawia miłe wspomnienia.

Zapraszamy studentów UTW (i absolwentów również) na spotkania, o których będziemy informować na bieżąco w zakładce “Klub Aktywnego Seniora”.

Najbliższe spotkanie informacyjno-organizacyjne odbędzie się 8 grudnia br. (drugi czwartek) o godz. 10.00 w sali kameralnej MDK na I piętrze. Wcześniej – 2 grudnia ok. godz. 10.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy ubieraniu choinki na holu w MDK, a 7 grudnia o godz. 13.30 w sali 105 robimy stroiki na świąteczne dekoracje (materiały własne).

UTW to nie tylko wykłady, szukamy ludzi z pasją, aby żyć na nowo. Pasja – to coś, co jest nam bliskie, co pcha nas do działania, do życia, do istnienia… Człowiek rzuca wszystko, by pójść za tym silnym impulsem.

Czy nie na Ciebie czekamy?

Zobacz też

OGŁOSZENIA UTWMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha