“Próba” – międzypokoleniowy spektakl muzyczny

wrzesień - październik 2016

Relacje międzypokoleniowe dostarczają kontekstu, w obrębie którego człowiek dorasta i osiąga dojrzałość. Jakość tych relacji kształtują uczucia, myśli i działania wobec innych. Nasz spektakl ma na celu uświadomienie potencjału ludzi młodszych i starszych, jaki posiadają dla rozwoju i satysfakcji osób należących do różnych generacji.

W przedstawieniu wystąpiły dwie grupy: seniorki z zespołu wokalnego prowadzonego przez Jerzego Augustyńskiego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli oraz młodzi muzycy. Spotkali się w tym samym czasie, w tej samej sali na próbę na skutek pomyłki w grafiku…

„Próba” to spektakl muzyczny według autorskiego pomysłu i scenariusza, wyjątkowe spotkanie obu pokoleń w towarzystwie piosenek z okresu 20-lecia międzywojennego. Wiadomo nie od dziś, że muzyka łączy pokolenia! To próba starcia dwóch różnych generacji, próba sił i charakterów, próba na sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury.

Do współpracy został zaproszony aktor wrocławskich teatrów – Jerzy Mularczyk, który jest współautorem scenariusza spektaklu. Już na poziomie przygotowań do spektaklu aktor pomagał burzyć dystans pomiędzy pokoleniami, dzięki czemu próby przypominały twórcze i radosne spotkania obu grup. Utworzyły się relacje między pokoleniami, a to wielki sukces całego projektu.

Premiera: 1 października 2016 r.

scenariusz i reżyseria: Jerzy Mularczyk, Barbara Gałczyńska

aranżacja: Dawid Lewandowski

przygotowanie wokalne: Jerzy Augustyński

choreografia: Sylwia Świątek

Wystąpili:

Mila Balcerzak // Henryka Bałaban // Jadwiga Janik

Stanisława Jaśniewska // Wilhelmina Nalepa // Jadwiga Pankowska

Maria Trzeciak

Adrian Bachowski – trąbka // Damian Bachowski – saksofon

Jakub Kiljański – gitara // Kacper Latawiec – kontrabas

Maksym Steć – perkusja // Grzegorz Wryk – pianinoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha