Warsztaty tańca brzucha

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty tańca brzucha, które w dniach 25-26 listopada oraz w sobotę 2 grudnia poprowadzi w MDK znakomity tancerz i instruktor, Daniel Okrasa.

Tematyka warsztatów:

25 listopada 2017  // godz. 15.00 – 18.20 // Hagalla

Hagalla jest tańcem Beduinów zamieszkujących pustynię pomiędzy Libią a Egiptem. Hagalla jest dynamicznym tańcem ludowym, tańczonym podczas ważnych uroczystości.26 listopada 2017 // godz. 15.00 – 18.20 // Baladi

Baladi w wolnym tłumaczeniu oznacza “mój kraj”. Jest to taniec ludności wiejskiej, która przeniosła się do miast w poszukiwaniu pracy. Często jest to taniec improwizacyjny.2 grudnia 2017 // godz. 15.00 – 18.20 // ATS

ATS jest współczesną fuzją tańców etnicznych z Afryki Północnej, Indii, Bliskiego Wschodu i flamenco. Ten rodzaj tańca stworzyła pod koniec lat 80-tych  XX wieku Carolena Nericcio z San Francisco. ATS jest grupową improwizacją, tańczoną w formacjach od 2 do 4 osób.Prowadzący:

Daniel Okrasa to historyk sztuki z wykształcenia, tancerz z zamiłowania. Wywalczył wiele pierwszych miejsc na konkursach w Polsce i zagranicą. Każda choreografia jest dla niego małym misterium, paletą emocji, jakie wzbudza w nim nawet najmniejszy dźwięk muzyki. Oprócz tańca zgłębia tajniki fireshow oraz akrobatyki powietrznej.
Daniel przez prawie 10 lat należał do folkorystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej w Lublinie, następnie poznawał tajniki klasycznego tańca indyjskiego i bollywood by następnie oddać serce tańcowi arabskiemu i tribalowi.
Warsztaty są częścią projektu “Edukacja Kulturalna”, realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha