Integracyjne Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne

Mimo, że od Bożego Narodzenia upłynęło już sporo dni, to wciąż spotykamy się przy stole, na którym kładziemy opłatek, aby przypomniał nam tajemnicę Bożego Narodzenia, aby zaśpiewać kolędę i rozweselić się w darze miłości Nowonarodzonego Jezusa. Tak stało się również 10 stycznia br. na spotkaniu opłatkowym seniorów  – słuchaczy naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W miłej, świąteczno-noworocznej atmosferze studenci UTW zgromadzili się w sali chóralnej, w prawym skrzydle MDK-u, by wspólnie spędzić czas i podtrzymać tę atmosferę. Kolędą W dzień Bożego Narodzenia” studentki UTW, z zespołu wokalnego, pod kierownictwem pana Jerzego Augustyńskiego powitały licznie zebranych słuchaczy i uświetniły to spotkanie, a Krystyna serdecznymi życzeniami i poetyckim wstępem zapowiadała każdą, kolejną kolędę, czy pastorałkę. Grupa słuchaczy, z lektoratu języka włoskiego, pod kierunkiem pani Agnieszki Dul-Laby zaśpiewała piękną kolędę – Cicha noc – w tym języku.  Łamiąc się opłatkiem, dzieliliśmy się sercem i życzeniami. Było też coś dla ciała, poczęstunek przygotowały panie z Samorządu, a uczestniczki warsztatów sztuki użytkowej zrobiły stroiki i wystrój sali. Przewodnicząca Zarządu, Krystyna, poruszyła sprawy informacyjno-organizacyjne, przekazała aktualności z dziekanatu, wybrano też liderów poszczególnych grup do współpracy z Samorządem UTW. Spotkanie uzupełniła liderka koła turystycznego „Wędrowcy”, Zosia, przedstawiając plan wycieczek w 2018 roku.

Uczestnicy opłatkowego spotkania rozchodzili się z życzeniami ponownego spotkania, np.  w lutym, przy pączku, na tzw. wspomnieniu „Przeżyjmy to jeszcze raz”.

 

 

 

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha