X ”GŻEGŻÓŁKI” z wykładem Jerzego Bralczyka

3 maja 2018
godz. 10.00 - 10.50 zapisy
godz. 11.00 - DYKTANDO

Tekst X ”GŻEGŻÓŁEK” do pobrania TU


Dotychczasowe edycje spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, czego dowodem może być liczne uczestnictwo nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale też gości z całego regionu. Pozwala to sądzić, że taki sposób świętowania ważnych dla nas historycznie dat i świąt przypadających na pierwsze dni majowe: Dzień Flagi, Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja jest okazją do wyrażania swojego patriotyzmu, którą ceni sobie lokalna społeczność. Pielęgnowanie ojczystego języka, to jeden z naszych najpiękniejszych obowiązków.

DLA KOGO?

Do udziału w dyktandzie zapraszamy mieszkańców województwa podkarpackiego, bez względu na wiek. Polecamy familijne, czy też ze znajomymi, pisanie „Gżegżółek”, które sprzyja późniejszym rozmowom o języku ojczystym. Życzymy pięknej intelektualnej przygody z językiem i historią Polski.

Gościem specjalnym jest – JERZY BRALCZYK

Jubileuszowe „Gżegżółki” uświetni spotkanie z wyjątkowym człowiekiem – specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – polskim językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych Jerzym Bralczykiem.

Autorka dyktanda jest Anna Garbaczowa – doskonały ekspert językoznawczy, autorka prac literackich i historycznych. Pani Ania nazwała nasze dyktando „Gżegżółkami”, z którymi jest razem od samego ich początku. Tekst dyktanda zawsze dotyczy aktualnej rocznicy wydarzenia z historii Stalowej Woli.

Do pobrania:

Oświadczenie rodzica

Regulamin dyktanda Stalowowolskie Dyktando sponsorują:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha