“Still life” / “Mrok” / Spotkanie autorskie z Urszulą Bałutowską

2 marca 2019 / sobota
godz. 18.00
sala kameralna MDK
wstęp za zaproszeniami

Okazją do spotkania z Urszulą Bałutowską, autorką wierszy i fotografii, jest premiera jej debiutanckich tomików: „Still Life” („Ciche życie”) oraz „Mrok”. Autorka osobiście zaprezentuje swoje wiersze w podobnym stylu, jak ma to miejsce w jej wydawnictwach, gdzie słowa znajdują się tuż obok starannie dobranych do nich fotografii.
Urszula Bałutowska połączyła obydwie swoje pasje, lokując wiersze razem z ich światłoczułym portretem. Ponadto tomiki (jeden kolorowy, drugi czarno-biały) ustawiają swoje narracje na dwóch brzegach rzeki. Słowa, fotografie poszukują mostu łączącego obydwa światy, by przypomnieć, jak pisze autorka we wstępie „Mroku”, że: „Miarą człowieczeństwa jest zdolność okiełznania demonów”.
Inspiracją dla takiej kompilacji są wrażenia z licznych podróży. Zdarzyło się jej trafiać z ziemskiego raju wprost do piekła wojny czy też realistycznej, brutalnej egzystencji. Kiedy ponad 25 lat temu jechała samochodem na spotkanie z orientalną Turcją, wpadła w sam środek wojny na Bałkanach. To dramatyczne zderzenie naznaczyło jej świadomość i znalazło wyraz w tomikach, które niosą jednak nadzieję, że moc słowa zdolna jest przywracać
i chronić świat wartości.

Podczas spotkania będzie można nabyć tę kolekcję słów, przeglądających się w fotografiach. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny wychowanków Domu Dziecka w Stalowej Woli.

Wraz z autorką wierzymy w słowa, które przyniosą słońce.

Spotkanie z Urszulą Bałutowską – autorką „Still life” i „Mroku”
– tomików wierszy ilustrowanych fotografiami

Wstęp za zaproszeniami

Zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDKPrzychodząc na spotkanie wspierasz akcję “Słowem po słońce”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha