Strefa Funduszy Europejskich na Stalowowolskich Błoniach

11 maja 2019
Błonia nad Sanem w Stalowej Woli

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Stalowej Woli coraz bliżej. 11 maja na Stalowowolskich Błoniach czeka na wszystkich moc atrakcji na scenie i w wielu strefach tematycznych. Nie może też zabraknąć Strefy Funduszy Europejskich.

W tej strefie zaprezentują się beneficjenci Funduszy Europejskich z całego regionu. Zobaczymy więc Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna z interaktywnym pokazem produkcji i zdobienia szkła, Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, której celem jest prowadzenie działalności służącej wszechstronnemu rozwojowi regionu Podkarpacia poprzez skoncentrowanie i mobilizację potencjału środowisk lokalnych oraz działalność doradczą i usługową w procesach restrukturyzacji, otwierania i wspomagania przedsięwzięć gospodarczych, promocji regionu oraz pozyskiwania zagranicznych środków pomocowych, firmę Ledolux Poland Sp. z o.o – Polską Fabrykę Oświetlenia LED, czy Regionalną Izbę Gospodarczą w Stalowej Woli.

Na Stalowowolskich Błoniach zaprezentują się także nasze rodzime firmy jak Huta Stalowa Wola – producent i dostawca wyrobów dla wojska z najdłuższym w polskiej branży obronnej życiorysem w działalności projektowej, firma Rakoczy Stal – producent kotłów CO czy firma I-BS.pl – wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań z dziedziny informatycznej oraz rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii w Polsce, a także firma Axtone, która ma siedzibę w Stalowej Woli, a zajmuje się produkcją i sprzedażą hurtową sprężyn naciskowych, naciągowych, skrętowych, kształtowych, talerzowych oraz stożkowo-taśmowych.

Dodatkowo w Strefie Funduszy Europejskich zaprezentuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, m.in. dzięki któremu Stalowowolskie Błonia stały się Zielonymi Ogrodami Miasta Stalowej Woli, a także Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – aktywny beneficjent Funduszy Europejskich.

Ponadto w ramach tej Strefy przy wejściu na Stalowowolskie Błonia od tzw. „oczka” zainteresowani będą mogli podziwiać wystawę plenerową „15 lat Po” ukazującą zrealizowane projekty z Funduszy Europejskich na przestrzeni 15 lat wstąpienie Polski do Unii Europejskiej.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha