DZIEŃ DZIECKA W MDK

1 - 2 czerwca 2019 / Kino WRZOS
2 czerwca 2019 / MDK

Dzień Dziecka w Miejskim Domu Kultury zapowiada się teatralnie i filmowo. Teatr Lalkowy „Przytulanka” przedstawi w najbliższą niedzielę swój najnowszy spektakl „Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion”, a Kino „Wrzos” proponuje aż pięć różnych seansów, które można obejrzeć i w sobotę, i w niedzielę.


TEATRALNIE…

Teatr Lalkowy „Przytulanka”
Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion
scenografia i reżyseria: Renata Rudkowska, Janina Wań

„Niewidzialny Elf i zaczarowany medalion” to najnowsza bajka Teatru Lalkowego Przytulanka. Scenariusz napisały Renata Rudkowska i Janina Wań. Lalki powstały pod czujnym okiem wybitnej polskiej lalkarki i plastyczki Pauliny Kary.
W bajkowym lesie Hania i Grześ spotykają tajemnicze postacie. Poznają ich kłopoty, przeżywają wraz z nimi niezwykłą przygodę i wcale się nie dziwią, gdy leśne zwierzątka zaczynają mówić do nich ludzkim głosem. Mali widzowie dowiedzą się z bajki, że niezależnie od tego, czy ktoś jest dzieckiem, żabą czy motylkiem, jednakowo rozumie co jest dobre, a co złe. Przekonają się też, że dużo więcej dobrego można zrobić działając razem.
Muzykę do bajki napisała Janina Wań, a głosów bajkowym postaciom użyczyli:
Renata Rudkowska – Elfinka,
Danuta Kazanecka – Hania
Jerzy Augustyński – Grześ,
Maria Łojek – Wrzosowa Wróżka,
Janina Wań – Żaba,
Mirosława Lewandowska – Motylek,
Teresa Samela – Żmija Skrętowija.
Ponadto w spektaklu zadebiutowała Anna Curyło, która pomagała lalkom poruszać się po bajkowym lesie.

2 czerwca 2019 / niedziela
godz. 10.00 i 11.30
sala kameralna MDK

WSTĘP WOLNY


I FILMOWO…
1 czerwca

11.00 – Klasyki polskiej animacji
12.30 – Jestem William /pokaz przedpremierowy/
15.00 / 17.00 3D – Pokémon: Detektyw Pikachu
14.15 – Dzień czekolady
15.45 / 18.00 3D – Aladyn

2 czerwca

11.00 – Klasyki polskiej animacji
11.00 – Jestem William /pokaz przedpremierowy/
13.00 / 15.00 / 17.00 3D – Pokémon: Detektyw Pikachu
12.45 / 14.15 – Dzień czekolady
15.45 / 18.00 3D – Aladyn

KLASYKI POLSKIEJ ANIMACJI

Miś Uszatek (1962)

Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego wcześniej z prasy dziecięcej oraz książek autorstwa Czesława Janczarskiego. Uszatek, w gronie swoich najbliższych przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka, przeżywa najrozmaitsze przygody ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne.

Cyrk (1954)

Dwa Michały (1958)

Tytułowe Michały w drodze do kina przeżywają wiele emocjonujących przygód. Na miejscu dowiadują się, że film był właśnie o nich i ich przygodach.

Tabu (1959)

Niezwykła podróż (1955)

Bezpretensjonalna bajeczka o zabawkach, które niespodziewanie wybierają się w podróż nadmuchanym przez siebie balonem.

Rodowy klejnot

Dramat z wyższych sfer – jeden z uwidocznionych na portrecie przodków płata lordowi figle i ukrywa rodowy klejnot… w żołądku gęsi.

ALADYN

„Aladyn” to historia zakochanego w księżniczce Jasmine ubogiego Aladyna, któremu z pomocą śpieszy Dżin z magicznej lampy. Produkcja jest adaptacją filmu z 1992 roku. To zdecydowanie jedna z lepszych produkcji Disneya, przepięknie zrealizowana, zabawna i wzruszająca. Film jak do tej pory doczekał się dwóch kontynuacji oraz serialu – teraz powstała wersja aktorska, która ma opowiedzieć dokładnie tę samą historię, którą znamy z oryginału.

DZIEŃ CZEKOLADY

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada
o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę… nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! „Dzień czekolady” to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

JESTEM WILLIAM

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa
w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi.

POKÉMON: DETEKTYW PIKACHU

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City – rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha