Odszedł Adam Krzykwa

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Adama Krzykwy – wybitnego stalowowolskiego fotografika, naszego serdecznego przyjaciela i współpracownika w licznych projektach artystycznych na przestrzeni niemal 40 lat. Adam był z wykształcenia przyrodnikiem, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. Grand Prix w konkurach fotograficznych Diakraj’84, Biosfera, Góry oraz nagrody specjalnej im. Włodzimierza Puchalskiego. W 1997 r. reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Szwecji. Na jego dorobek składają się wystawy indywidualne w Polsce i za granicą m.in. w Australii, Belgii, Niemczech, Czechach czy Szwecji. Był autorem prezentacji multimedialnych pokazanych na Wystawie Światowej EXPO 2005 w Japonii. Oprócz zdjęć pejzażowych i przyrodniczych zajmował się fotografią portretową, kreatywną i reklamową. Inspiracje czerpał z natury, muzyki, sztuk wizualnych i podróży. Osobną kategorię zdjęć stanowiły fotografie o tematyce sakralnej, które od blisko 20 lat cyklicznie publikowane były w kalendarzu z wierszami ks. Twardowskiego wydawanym przez Wydawnictwo Diecezjalne w Sandomierzu. Na dorobek Adama Krzykwy składa się też kilka autorskich albumów oraz wiele publikacji w magazynach i czasopismach.

Straciliśmy serdecznego przyjaciela, wybitnego artystę i wspaniałego człowieka.

Adamie, dziękujemy za odkrywanie i pokazywanie nam w fotografiach niezwykłości świata przyrody, a szczególnie piękna Beskidu Niskiego. Za Twoją wyjątkową wrażliwość, którą się z nami dzieliłeś w każdym niepowtarzalnym zdjęciu.

Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi.
Społeczność Miejskiego Domu Kultury

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się dnia 27.06.2020 r. o godz. 13.30 w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Stalowej Woli