Towarzyskie spotkanie literacko – automobilowo – muzyczne Tyrmand i samochody

16 lipca 2020
godz. 19.00
taras MDK
OBOWIĄZUJE INTERNETOWA REZERWACJA MIEJSC

Wrześniowy Festiwal Tyrmanda w MDK to święto literatury, jazzu i architektury. Ten dyscyplinarny trójbój jest zdecydowanie zbyt ograniczony, by Tyrmandowy świat znalazł odbicie podczas trzech festiwalowych dni. Stąd też proponujemy rozgrzewkę z elementami sprintu przez kolejne dziedziny Tyrmandowi przynależne.

Na początek… samochody. Legendarna powieść „Zły” nosi w sobie wszelkie cechy właściwe kryminałowi, romansowi, ale i… westernowi. Jeśli western, to muszą być konie. Tyrmand absolutnie potwierdza ten ślad choćby słowami: „Granatowa warszawa skoczyła do przodu jak podcięty w zad koń”. Mechaniczne rumaki Tyrmand dopieścił, jak na przykład bohatera „Złego” – oliwkowego humbera, któremu przypisał takie wyczyny: „stał chytrze przyczajony”, „płynął po jasnym asfalcie”, „wypoczywał w wąskim przesmyku ulicy…”, „sunął bez wysiłku przez most”, „stał przy wylocie w Kijowską, zupełnie jakby na nas czekał”, „popłynął wolno”, „leciał Targową z uwiązaną na niewidzialnym holu warszawą”…

Podczas spotkania w czwartek 16 lipca na tarasie MDK poznamy tegoż rączego humbera. Prezentacji samochodu dokona Jan Garbacz przy pomocy materiałów wideo oraz w towarzystwie literaturoznawczyni Anny Garbacz i ŁJK tropiącego muzyczne ślady Tyrmanda. Grzegorz Prokop przeczyta fragmenty „Złego” z najbardziej pasjonującymi przedstawieniami samochodowych pościgów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i aktualne wytyczne sanitarne prosimy o rezerwację miejsc drogą internetową.

REZERWUJ 

Dokonanie rezerwacji i uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU 

Wygenerowany dokument rezerwacji należy wydrukować LUB zapisać na urządzeniu mobilnym, a następnie okazać przed wejściem na wydarzenie.Organizatorzy:

Partnerzy:

Dofinansowanie:

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu StalowowolskiegoMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha