Premiera trzeciej animacji: “O Szewcu co został wróżbitą” – #TerazLasowiacy – Legendy w sieci

27 września 2020 / niedziela
godz. 10.00
online

Zapraszamy na premierę animacji “O Szewcu co został wróżbitą”. To trzecia animacja z projektu #TerazLasowiacy – Legendy w sieci, który jest realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakłada on wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Po kilku miesiącach pracy przedstawiamy Państwu pierwsze z czterech opowiadań opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

Jako zespół Miejskiego Domu Kultury pragniemy aby, wywodzące się z rodzimej kultury lasowiackiej podania odzyskały należne im miejsce w naszej kulturze i życiu społecznym regionu. Mamy również nadzieje, że przygotowane dla Państwa materiały zainspirują do dalszych poszukiwań w bogatym zasobie lokalnego dziedzictwa.Poprzednie animacje:

 

 Zrealizowano w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”

 Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha