Mural Marcelego Siedlanowskiego – znamy opinię mieszkańców

236 mieszkańców Stalowej Woli uczestniczyło w konsultacjach dotyczących powstania muralu Marcelego Siedlanowskiego. W ankietach internetowych oraz podczas spotkań, w tym również z mieszkańcami bloku, na którym ma powstać mural, podstawowe pytanie dotyczyło wyboru jednego z dwóch projektów. Okazało się, że 161 respondentom przypadł do gustu projekt nr 2, 60 spodobał się projekt 1, a 15 osób nie miało zdania.

Z konsultacji wynika, że murale uważane są za dobrą formę upamiętniania postaci/wydarzeń, gdyż tak właśnie uważa 93% pytanych osób.

Od najbliższego poniedziałku Arkadiusz Andrejkow rozpocznie malowanie muralu na bloku przy ul. Siedlanowskiego 10. Wernisaż malowidła zaplanowano na 16 października.

Mural na bloku przy ul. Siedlanowskiego 10 oraz działania upowszechniające wiedzę o patronie ulicy realizowane są w ramach projektu „Marceli Siedlanowski – żołnierz i budowniczy Niepodległej”. Miejski Dom Kultury realizuje zadanie w koalicji ze Wspólnotą Mieszkaniową Nieruchomości Nr 10 przy ul. Siedlanowskiego, Miejskim Zakładem Budynków, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha