Cykl działań szkoleniowych i edukacyjnych w “Pracowni Intermedialnej” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

2020

Dzięki realizacji projektu udało się stworzyć i przeszkolić zespół złożony z pracowników i wolontariuszy oraz osób spoza Miejskiego Domu Kultury, które zgłosiły chęć udziału w szkoleniach, a także zaangażować ich w działania Pracowni Intermedialnej. Dzięki szkoleniom zespół podniósł kompetencje w zakresie obsługi urządzeń, znajdujących się na wyposażeniu Pracowni, zakupionych w 2019 r., w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”, realizowanego w ramach “Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020”.

Zespół podniósł kompetencje w zakresie korzystania z programów do rejestracji, obróbki oraz montażu, dźwięku i obrazu.

Odbyły się następujące szkolenia:

– Grafika i projektowanie 3D z użyciem tabletów graficznych
– Animacja komputerowa 2D
– Nagrywanie, obróbka i montaż materiałów filmowych i dźwiękowych
– Umiejętności reżyserskie, nagrywanie, podstawy filmowania (stacjonarne)
– Warsztaty operatorskie, praca w warunkach scenicznych (również z użyciem kamer go pro)

Przed realizacją projektu nauka programów odbywa się we własnym zakresie, na podstawie dostępnych w sieci, bezpłatnych tutoriali i filmów instruktażowych. Nie wyczerpywały one jednak w pełni oczekiwań zespołu, nie dostarczały pełni informacji. Istniała potrzeba udziału w profesjonalnych szkoleniach na wysokim poziomie edukacyjnym. Przeszkolona grupa wykorzystała swoją wiedzę przy okazji realizowanych w drugiej części projektu filmów edukacyjnych.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha