„Terapeutyczne i lecznicze właściwości drzew – od wierzeń ludowych po współczesność” – warsztat leśny z dr Karoliną Julią Siemek

2 maja 2022
godz. 15.00
Ciemny Kąt
obowiązują zapisy

Wszystkich pragnących przeżyć fascynujące spotkanie z budzącą się do życia przyrodą zapraszamy drugiego dnia Majówki na Ciemny Kąt. W poniedziałek, 2 maja o godzinie 15.00 rozpocznie się tam warsztat leśny z dr Karoliną Julią Siemek. Mile widziane ekologiczne środki transportu.
A po warsztacie zapraszamy na wspólną biesiadę wśród drzew. Wege przekąski i pyszne herbatki, również ziołowe, gwarantowane. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z grilla. Specjały na grilla przynosimy we własnym zakresie.

Warsztat przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie z dorosłym opiekunem.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy poprzez formularz google: https://forms.gle/fGnVZiD5V12HubH56

Liczy się kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie o uczestnictwie w wydarzeniu drogą mailową.

A tak na spotkanie z lasem zaprasza jego autorka:
W mojej pacy zielarza i terapeuty codziennie korzystam z dobrodziejstw surowców roślinnych i drzewnych pod różną postacią. Przygotowuję z nich m.in. prozdrowotne mieszanki, nalewki, oleje do kąpieli oraz kompozycje olejków eterycznych na różne psychosomatyczne dolegliwości. Znaczna cześć używanych przeze mnie roślin leczniczych to właśnie liście, kwiaty, owoce oraz kora drzew liściastych i iglastych naszej strefy klimatycznej. I choć zwykliśmy wykorzystywać prozdrowotne właściwości poszczególnych części roślin, to tylko jedna z możliwości DBANIA O NASZ DOBROSTAN PSYCHOFIZYCZNY.
Bo… gdy czuję się zmęczona i brakuje mi energii po ciężkim, długim dniu, odwiedzam LAS. Przytulam się wówczas do dębów, które doskonale mnie równoważą. Kiedy pulsuje mi głowa lub kogoś emocje siedzą mi na barkach – kieruję swoją uwagę do brzóz, które posiadają silną energię oczyszczającą. A kiedy potrzebuję podjąć ważną decyzję – podążam do wierzb, które rozjaśniają umysł i pomagają w lepszym zrozumieniu sytuacji. Chcę Was przekonać, że kontakt z drzewami poprzez codzienną, nawet kilkuminutową obecność może być uzdrawiający zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. I co najważniejsze, nie za każdym razem musimy zapuszczać się głęboko w las, aby korzystać z leśnej energii jej mieszkańców.

Jeżeli chcecie sami odkryć terapeutyczny potencjał lasu zapraszam Was na wspólną wędrówkę i odkrywanie jego tajemnic.
w programie m.in.:
– wprowadzenie, czyli zasady początkującego wędrowca
– co mówi ci las o tobie? poznaj las – poznaj samego siebie
– las kiedyś i współcześnie
– aktualne badania naukowe i praktyka własna w zakresie uzdrawiających mocy lasoterapii
– surowce roślinne z lasu o wartości leczniczej i terapeutycznej
– kąpiele leśne – rodzima wersja „shirin yoku” w teorii i praktyce
– po co i jak pracować z lasem/drzewami?
– symbolika poszczególnych gatunków drzew
– a gdy nie mogę być w lesie? – las w nas, czyli dobre rytuały do pracy własnej

dla chętnych:
czytanie drzewnych wierszy – dyskusja z aromaterapią w tleMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha