Młodzi pianiści w USC

5 lutego 2023 / niedziela
godz. 17.00
Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli / ul. ks. J. Skoczyńskiego 12

Od ponad 10 lat Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli jest partnerem, organizowanego w Sanoku, Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Na przełomie stycznia i lutego miasto zwane „Bramą Bieszczad” staje się Zimową Stolicą Pianistyki. Zjeżdża się tam zwykle około pół tysiąca uczestników, których łączy pasja do muzyki fortepianowej. W Stalowej Woli co roku pojawia się natomiast Delegacja muzyczna Forum.

W tym roku Delegację tę tworzą: Joris Mikužis z Litwy oraz Monika Dars z Belgii. Ta dwójka młodych artystów koncertuje nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami. Ich zaproszenie do Stalowej Woli i możliwość występu przed tutejszą publicznością to nagroda specjalna przyznana podczas ubiegłorocznej edycji Forum.

Recital młodych, utalentowanych artystów zaplanowany na 5 lutego odbędzie się w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Skoczyńskiego 12. Tam właśnie na czas remontu przechowywany jest fortepian z MDK.

Z przyczyn osobistych w tegorocznym Forum nie wzięła udziału i nie będzie koncertować w Stalowej Woli młoda artystka z Belgii – Monika Dars. Przed stalowowolską publicznością zaprezentuje się natomiast, obok Jorisa Mikužisa z Litwy, Ukrainka HANNA KOZYAK – uczennica prof. Oksany Rapity ze Lwowa, przedstawicielka szkoły Lviv Krushelnytska State Music Lyceum. Zapraszamy zatem do spędzenia miłego popołudnia przy dźwiękach muzyki fortepianowej w interpretacji uzdolnionych artystów młodego pokolenia.

 

XVIII Międzynarodowe Forum Pianistyczne
„Bieszczady bez granic”

 

Delegacja Muzyczna Forum

Recital Fortepianowy

 

Joris MIKUŽIS (Litwa)

Hanna KOZYAK (Ukraina)

5 lutego 2023 / niedziela
godz. 17.00

Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli / ul. ks. J. Skoczyńskiego 12

wstęp za zaproszeniami / zaproszenia do odbioru w sekretariacie Miejskiego Domu KulturyMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha