„Uczucia mieszkają w nas” – Teatr Na Moście zaprasza na premierę

23 kwietnia 2023 / niedziela
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
wstęp za zaproszeniami
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w RDK „Sokół” (ul. Rozwadowska 21)

Zastanawiacie się czasem, co sprawia, że w danej sytuacji zachowujecie się tak, a nie inaczej? O jakich uczuciach rozmawiacie chętnie, a czego wolicie unikać? Jak radzicie sobie z gniewem, tęsknotą, nieopisaną radością? Być może w spektaklu Teatru Na Moście nie znajdziecie odpowiedzi na te wszystkie pytania, ale mamy nadzieję, że razem z nami zechcecie ich poszukać.

„Uczucia mieszkają w nas” – trzecia premiera najmłodszej grupy teatralnej MDK – to przedstawienie, do którego inspiracją były książki Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając („Co robią uczucia” i „Co lubią uczucia”), Cori Doerrfeld („A królik słuchał”), Barbro Lindgren i Evy Eriksson („Opowiastka o staruszku i psie”). One też stanowiły kanwę dla scenariusza. Aktorzy podczas pracy nad spektaklem zastanawiali się nad tym, co znaczą konkretne uczucia, w jakich sytuacjach ich doświadczają, a także, jak sobie z nimi radzą.

Niech wprowadzeniem w teatralny świat zaserwowany przez Teatr Na Moście będzie kilka z tych dziecięcych refleksji: „Gościnność to jest takie uczucie, że osoba się bardzo, ale to bardzo stara, żeby było nam przytulnie”, „Poniżenie to jak ktoś nas ośmiesza, stawia nas poniżej siebie, a przecież wszyscy jesteśmy równi”, „Przyjaźń – jak się długo kogoś poznaje, zawsze broni cię, pomaga ci”.

Tak wiele musimy w sobie pomieścić, bo przecież te wszystkie uczucia, zgodnie z tytułem spektaklu, mieszkają w nas!

„Uczucia mieszkają w nas”

premiera Teatru Na Moście

Reżyseria: Katarzyna Pawłowska

Scenografia: Lidia Biernat