„Uczucia mieszkają w nas” – Teatr Na Moście zaprasza na premierę

23 kwietnia 2023 / niedziela
godz. 16.00
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”
wstęp za zaproszeniami
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w RDK „Sokół” (ul. Rozwadowska 21)

Zastanawiacie się czasem, co sprawia, że w danej sytuacji zachowujecie się tak, a nie inaczej? O jakich uczuciach rozmawiacie chętnie, a czego wolicie unikać? Jak radzicie sobie z gniewem, tęsknotą, nieopisaną radością? Być może w spektaklu Teatru Na Moście nie znajdziecie odpowiedzi na te wszystkie pytania, ale mamy nadzieję, że razem z nami zechcecie ich poszukać.

„Uczucia mieszkają w nas” – trzecia premiera najmłodszej grupy teatralnej MDK – to przedstawienie, do którego inspiracją były książki Tiny Oziewicz i Aleksandry Zając („Co robią uczucia” i „Co lubią uczucia”), Cori Doerrfeld („A królik słuchał”), Barbro Lindgren i Evy Eriksson („Opowiastka o staruszku i psie”). One też stanowiły kanwę dla scenariusza. Aktorzy podczas pracy nad spektaklem zastanawiali się nad tym, co znaczą konkretne uczucia, w jakich sytuacjach ich doświadczają, a także, jak sobie z nimi radzą.

Niech wprowadzeniem w teatralny świat zaserwowany przez Teatr Na Moście będzie kilka z tych dziecięcych refleksji: „Gościnność to jest takie uczucie, że osoba się bardzo, ale to bardzo stara, żeby było nam przytulnie”, „Poniżenie to jak ktoś nas ośmiesza, stawia nas poniżej siebie, a przecież wszyscy jesteśmy równi”, „Przyjaźń – jak się długo kogoś poznaje, zawsze broni cię, pomaga ci”.

Tak wiele musimy w sobie pomieścić, bo przecież te wszystkie uczucia, zgodnie z tytułem spektaklu, mieszkają w nas!

 

„Uczucia mieszkają w nas”

premiera Teatru Na Moście

 

Reżyseria: Katarzyna Pawłowska

Scenografia: Lidia Biernat

Światło: Mariusz Zarzeczny

Występują: Natalia Dolińska, Natalia Flis, Wiktor Głogowski, Magdalena Grabiec, Alicja Grzyb, Ewa Kochan, Jakub Łętek, Maciej Noworyta, Józef Pawłowski, Julia Polowska, Kamila Szkodzińska, Julia Walecka, Karol Zientarski, Paulina Zientarska

 

23 kwietnia 2023 / niedziela

godz. 16.00

Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”

wstęp za zaproszeniami

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w RDK „Sokół” (ul. Rozwadowska 21)
Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha