Gżegżółki też wspominają Hotklub

XV Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki”
3 maja 2023
godz. 11.00 - dyktando / 10.00 – 10.50 – rejestracja
Aula Politechniki Rzeszowskiej
ul. Kwiatkowskiego 4

Zazwyczaj temat Stalowowolskiego Dyktanda „Gżegżółki” koresponduje z lejtmotywem Majówek, w programach których ortograficzny sprawdzian znalazł sobie już stałe miejsce. Tym razem zaproszeni zostaniemy do wspominania Hotklubu. Kultowe miejsce będące bohaterem tegorocznej Majówki istniało 15 lat, a jego złoty okres przypadał na lata 80. ubiegłego wieku.
Hotklub wyróżniał się w Stalowej Woli odważną działalnością, wzorowaną na modelu charakterystycznym dla ówczesnych klubów studenckich. To tam swoje miejsce do rozwijania talentów muzycznych znaleźli stalowowolscy rockmani.
Autorka dyktanda, którą niezmiennie od jego pierwszej edycji jest Anna Garbacz, sama osobiście doświadczała dobrodziejstw kulturalnych zapewnianych przez Hotklub. Stąd tegoroczny tekst oparty będzie także o wnioski płynące z obserwacji uczestniczącej w nich autorki.
Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, bez względu na wiek, mieszkańców naszego województwa do przyjaznej gżegżółkowym zmaganiom Auli Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Kwiatkowskiego 4. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe ufundowane przez Sponsora Głównego stalowowolskiego dyktanda – Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli.

Do pobrania:
REGULAMIN
OŚWIADCZENIE RODZICA/ PRAWNEGO OPIEKUNA

Organizatorzy:

Partner:

Sponsor Główny:

Sponsor:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha