V Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli

2 lipca 2023 / niedziela
Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”

„Bomba wybuchnie w barze 13.20” – monodram wg wierszy Wisławy Szymborskiej

Tym razem proponujemy wyjątkową ucztę – poetycką i teatralną – monodram według wierszy Wisławy Szymborskiej w wykonaniu Ireny Jun – znakomitej aktorki i reżyserki teatralnej, wieloletniej wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, uznanej za jedną z najwybitniejszych interpretatorek ról beckettowskich na świecie.

„Bomba wybuchnie w barze 13.20” to monodram, którego scenariusz powstał w oparciu o wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej. Utwory pochodzą z tomów „Wołanie do Yeti”, „Sól”, „Sto pociech”, „Wszelki wypadek”, „Wielka liczba”, „Ludzie na moście” oraz „Koniec i początek”. Irena Jun podejmuje w nim dialog z motywami powracającymi stale w twórczości Noblistki. To opowieść o człowieku i jego zmaganiach z rzeczywistością, twórczości jako formie dialogu ze światem i kobiecie, która z tym, co ma, próbuje radzić sobie najlepiej, jak potrafi.

Lipcowe spotkanie z poezją odbędzie się dokładnie w 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej. Tym bardziej mamy powód do świętowania!

V Krakowski Salon Poezji w Stalowej Woli

Gospodarze Salonu: Elżbieta Drobny, Marek Gruchota, Katarzyna Pawłowska

„Bomba wybuchnie w barze 13.20” – monodram wg wierszy Wisławy Szymborskiej

Wznowienie spektaklu z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej

Scenariusz, reżyseria, wykonanie: Irena Jun

czas trwania – 70 minut

Bilety: 20 zł

Sprzedaż on-line do dnia 29.06.2023 oraz stacjonarnie w RDK „Sokół” w dniu wydarzenia

KUP BILET

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.