Z kanką po mleko do Habdank-Kossowskiego. Tajne nauczanie w LO im. KEN

27 września 2023 / środa
Rozwadowski Dom Kultury „SOKÓŁ”

Wyrusz z nami z kanką po mleko do białego domku na Pławie, gdzie w czasie II wojny światowej Witold Habdank-Kossowski – pierwszy dyrektor stalowowolskiego liceum  prowadził tajne lekcje.

W środę 27 września, w święto Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszamy na uroczyste otwarcie Questu o tajnym nauczaniu na terenie Stalowej Woli za czasów okupacji.

Startujemy o godz.18.30 w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół”.

Dla chętnych tajne komplety przybliżające postać Witolda Habdank-Kossowskiego prowadzone przez obecnego dyrektora LO im. KEN – Mariusza Potasza. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uruchamiamy na nie zapisy pod numerem telefonu: 733262502 lub 15 842 09 50 wew. 138.

Tuż po tajnych kompletach Fundacja Mapa Pasji wprowadzi nas w temat questingu z aplikacją mobilną oraz uroczyście zainauguruje nasz najnowszy quest „Śladami Witolda Habdank-Kossowskiego po Stalowej Woli”, a Teatr „Sokół” przedstawi spektakl „Obcy wśród swoich” w reż. Pawła Gładysia.

W programie:

• Otwarcie Questu „Śladami Witolda Habdank-Kossowskiego po Stalowej Woli”
    z Fundacją Mapa Pasji
  • Tajne komplety z Mariuszem Potaszem / obowiązują zapisy: tel. 15 842 09 50 wew. 138
  • Spektakl Teatru „Sokół” – „Obcy wśród swoich” / scen. i reż. Paweł Gładyś

Występują: Marysia Jarosz / Tola Kiedrzyńska / Patrycja Silenko / Kacper Starzomski

Głosów użyczyli: Teresa Makar / Paweł Gładyś / Waldemar Czyszak / Justyna Król / Robert Żurek / Grzegorz Prokop / Jan Mastalerczyk

WSTĘP WOLNY

Projekt  „Z kanką po mleko do Habdanka-Kossowskiego – Inkubator symboli narodowych” dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP