NABÓR na wizyty teatralne w ramach projektu „Gabinet Józefa Żmudy – do TEATRU! 2023”

„Gabinet Józefa Żmudy – do TEATRU! 2023” to zadanie, którego celem jest rozwój zainteresowań lokalnych twórców amatorskiego ruchu artystycznego – instruktorów (głównie tych prowadzących dziecięce, młodzieżowe, dorosłe i międzypokoleniowe grupy teatralne), aktorów amatorów, ale również nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W programach wizyt teatralnych do Kielc, Krakowa, Lublina znajdują się: spektakle, warsztaty, lekcje teatralne, zwiedzanie instytucji kultury, spotkania z zawodowymi twórcami teatru.

KIELCE – 27 października 2023

Wizyta teatralna w Kielcach adresowana jest do osób od 7 roku życia. Zapraszamy na nią współtwórców amatorskiego ruchu artystycznego ze Stalowej Woli, a także naszych partnerów z Niska i Pysznicy.

Ramowy program wizyty w Kielcach:

– spektakl „Syrenka Ariel” Kieleckiego Teatru Tańca,

– warsztaty taneczne z artystami Kieleckiego Teatru Tańca,

– zwiedzanie wystawy stałej „Od różnorodności do dialogu” oraz warsztaty „Worek pełen przygód” w Muzeum Dialogu Kultur.

Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dotyczące wizyty teatralnej w Kielcach odbędzie się 25 października (środa) o godz. 18.00 w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół” – wejście od podwórka.

Nabór trwa do 23 października.

Zapisz się na wizytę teatralną w Kielcach: KLIK

KRAKÓW – 4 listopada 2023

Wizyta teatralna w Krakowie adresowana jest do osób od 15 roku życia. Zapraszamy na nią współtwórców amatorskiego ruchu artystycznego ze Stalowej Woli, a także naszych partnerów z Niska i Pysznicy.

Ramowy program wizyty w Krakowie:

– spektakl „Trąbka do słuchania” według powieści Leonory Carrington w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie,

– warsztaty wprowadzające do spektaklu,

– zwiedzanie Muzeum Intermedialnego – Centrum Edukacji Teatralnej.

Obowiązkowe spotkanie organizacyjne dotyczące wizyty teatralnej w Krakowie odbędzie się 25 października (środa) o godz. 18.30 w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół” – wejście od podwórka.

Nabór trwa do 23 października.

Zapisz się na wizytę teatralną w Krakowie: KLIK

Udział w wizytach jest bezpłatny.

Organizator (MDK) zapewnia: transport, bilety wstępu, ubezpieczenie, obiad.

W przypadku zapisów decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu do udziału w wizycie uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.

Przypominamy, że nieobecność na spotkaniu organizacyjnym może spowodować skreślenie uczestnika z listy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury