PUSZCZA DŹWIĘKÓW – widowisko

8 i 9 grudnia 2023 / godz. 17.00
Hala MOSiR / Stalowa Wola
wstęp wolny / bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDK oraz RDK „Sokół”

Projekt Miejskiego Domu Kultury „Puszcza dźwięków – bezdomny dom kultury” to szereg międzypokoleniowych warsztatów przygotowujących do realizacji widowiska tanecznego z muzyką orkiestry oraz wizualizacjami i animacjami stworzonymi przez ich uczestników.

W czasie, gdy budynek domu kultury wciąż jeszcze zajęty jest przez ekipy budowlane, zespoły podjęły się realizacji wspólnych działań w rozproszonych po mieście zaprzyjaźnionych instytucjach. Mimo braku rodzimej sceny, nie chcieliśmy stracić możliwości kooperacji i współpracy twórczej. Puszcza Sandomierska to naturalne środowisko życia stalowowolan. Inspirując się jej  bogactwem przyrodniczym i kulturowym, uczestnicy warsztatów – od tych najmłodszych po seniorów, podnosili swoje kompetencje w różnych dziedzinach, integrowali się we wspólnej pracy twórczej i przygotowali widowisko finałowe.
W ramach projektu odbyły się warsztaty: animacji poklatkowej oraz rejestracji dźwięku, a także muzyczne, wokalne i teatralne. Nie zabrakło również szerokiego wachlarza warsztatów tanecznych: tap dance, salsy, bachaty, hip hopu, jazzu czy breakdance. Wspólne, interdyscyplinarne dzieło w postaci barwnego widowiska taneczno-muzycznego będzie można podziwiać 8 i 9 grudnia 2023 o godz. 17.00 w hali stalowowolskiego MOSiR-u.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia czekają na chętnych w sekretariacie MDK oraz rozwadowskim „Sokole”.

 

 

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
zaprasza na widowisko

PUSZCZA DŹWIĘKÓW

wystąpią:

Nadsańska Orkiestra Kameralna
Kacper Starzomski
Teatr Tańca „Flow”
Zespół Tańca Estradowego „Volta”
Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”
Klub Tańca „LaVolta”
Grupa Breakdance „STALOWY-BREAK”

scenariusz: Anna Kiedrzyńska
reżyseria: Sylwia Świątek
muzyka: Edward Horoszko
efekty dźwiękowe, muzyka elektroniczna: Mateusz Łojek
animacje: zespół warsztatowy
scenografia: Lidia Biernat
dźwięk: Jarosław Surdyka
światło: Stanisław Szynal, Tomasz Dec

8 i 9 grudnia 2023
godz. 17.00
Hala MOSiR / Stalowa Wola
wstęp wolny / bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDK oraz RDK „Sokół”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Szczególne podziękowania dla:Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha