Puszcza dźwięków – widowisko taneczne

24 lutego 2024 / sobota
godz. 17.00
sala widowiskowa
wstęp wolny / bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDK

Projekt Miejskiego Domu Kultury „Puszcza dźwięków – bezdomny dom kultury” to szereg międzypokoleniowych warsztatów przygotowujących do realizacji widowiska tanecznego z muzyką orkiestry oraz wizualizacjami i animacjami stworzonymi przez ich uczestników. W czasie, gdy budynek domu kultury był zajęty przez ekipy budowlane, zespoły podjęły się realizacji wspólnych działań w rozproszonych po mieście zaprzyjaźnionych instytucjach.

Mimo braku rodzimej sceny, nie chcieliśmy stracić możliwości kooperacji i współpracy twórczej. Puszcza Sandomierska to naturalne środowisko życia stalowowolan. Inspirując się jej  bogactwem przyrodniczym i kulturowym, uczestnicy warsztatów – od tych najmłodszych po seniorów, podnosili swoje kompetencje w różnych dziedzinach, integrowali się we wspólnej pracy twórczej i przygotowali widowisko finałowe.
W ramach projektu odbyły się warsztaty: animacji poklatkowej oraz rejestracji dźwięku, a także muzyczne, wokalne i teatralne. Nie zabrakło również szerokiego wachlarza warsztatów tanecznych: tap dance, salsy, bachaty, hip hopu, jazzu czy breakdance. Finał projektu w postaci barwnego widowiska z muzyką na żywo został dwukrotnie zaprezentowany publiczności w grudniu 2023 roku jeszcze w hali stalowowolskiego MOSiR-u. Brawurowe prezentacje taneczne do specjalnie skomponowanych etiud muzycznych porwały widownię i zostały przyjęte niezwykle ciepło.

Dziś, nasze zespoły wracają do wyremontowanych wnętrz MDK. Tym samym z radością pragniemy zaprosić na widowisko „Puszcza dźwięków”, które tym razem odbędzie się już w oddanej niedawno do użytku sali widowiskowej domu kultury. Wydarzenie będzie miało
miejsce w sobotę 24 lutego 2024 roku o godzinie 17.00. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie MDK.

 

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

zaprasza na widowisko taneczne

PUSZCZA DŹWIĘKÓW

 

wystąpią:

Kacper Starzomski

Teatr Tańca „Flow”

Zespół Tańca Estradowego „Volta”

Zespół Pieśni i Tańca „Mali Lasowiacy”

Klub Tańca „LaVolta”

Grupa Breakdance „STALOWY-BREAK”

scenariusz: Anna Kiedrzyńska

reżyseria: Sylwia Świątek

muzyka: Edward Horoszko

efekty dźwiękowe, muzyka elektroniczna: Mateusz Łojek

animacje: zespół warsztatowy

scenografia: Lidia Biernat

dźwięk: Jarosław Surdyka

światło: Stanisław Szynal, Tomasz Dec

 

24 lutego 2024 / sobota

godz. 17.00

sala widowiskowa

wstęp wolny / bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDKMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha