Familijny Koncert Symfoniczny

3 marca 2024 / niedziela
godz. 17.00
sala widowiskowa MDK
wstęp za zaproszeniami / do odbioru w sekretariacie MDK

W niedzielę, 3 marca o godz. 17.00 mamy przyjemność zaprosić całe rodziny na koncert Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej wraz z Kapelą i Chórem Lasowianka. Otworzymy nim cykl Familijnych Koncertów Symfonicznych, które co kwartał wypełnią salę widowiskową MDK dźwiękami orkiestrowymi dla dużych i małych.
Podczas pierwszego familijnego spotkania z muzyką symfoniczną usłyszymy kompozycje Edwarda F. Horoszko.
W pierwszej części koncertu muzycy zaprezentują suitę miniatur zatytułowaną „Puszcza”. Jest to muzyka ilustracyjna powstała do widowiska tanecznego „Puszcza dźwięków”, przygotowanego w ubiegłym roku podczas różnorakich działań warsztatowych przez zespół ponad 400 artystów z MDK. Tematem przewodnim jest tu kulturotwórcza rola lasu, puszcza dająca schronienie w lasowiackich korzeniach i inspirująca do nowych działań w zgodzie
z porządkiem natury.
W drugiej części występu usłyszeć będzie można kompozycję Edwarda F. Horoszki opartą na dawnych pieśniach lasowiackich – „Tryptyk Lasowiacki. Kamień – Las – Lament”. Dźwięki obrzędowe, rytm pracy i życia codziennego układają się w nim w symfonię, w której współzawodniczy Nadsańska Orkiestra Kameralna z Kapelą i Chórem Lasowianka. Niezwykła liryka i rytmika lasowiacka zastosowana w utworach oddaje szerokie spektrum uczuć wiejskiego życia: perypetie miłosne pieśni „Kamień” z Jastkowic, instrumentalny obraz więzi z „Lasem – uOjcem naszem” oraz lamenty z wokalizami błagalnymi do Ojca – Żywiciela, dającego życie i najprostsze filary lasowiackiego świata: dostatek, miłość i zgodę.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odbioru w sekretariacie MDK. Serdecznie zapraszamy.

FAMILIJNY KONCERT SYMFONICZNY

w wykonaniu
Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z chórem
Kapeli i Chóru Lasowianka
pod dyrekcją kompozytora

w programie:
Edward F. Horoszko: Puszcza
Suita miniatur – muzyka ilustracyjna
Edward F. Horoszko: Tryptyk Lasowiacki
Kamień – Las – Lament

inspektor orkiestry: Dawid Nowak
logistyka: Jakub Koziarz
nagłośnienie: Mariusz Zarzeczny, Mariusz Dul
oświetlenie: Stanisław Szynal, Tomasz Dec
prowadzenie koncertu: Gabriela ObaraMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha