Mistrzostwa Mażoretek Okręgu Południowo-Wschodniego

10 marca 2024 / niedziela
godz. 9.00 – 19.00
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli / ul. Hutnicza 15
wstęp wolny

Już po raz drugi Stalowa Wola stanie się gospodarzem Mistrzostw Mażoretek Okręgu Południowo-Wschodniego organizowanych przez Związek Sportowy Mażoretek oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta
Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W niedzielę, 10 marca, do naszego miasta przyjedzie ponad 300 tancerek z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. W tym roku przed stalowowolską publicznością zaprezentują się między innymi, trenujące na co dzień w RDK „Sokół”, Mażoretki „Różanki”. Ich występy będzie można podziwiać zaraz po rozpoczęciu zawodów o godz. 9.00. Zmagania konkursowe potrwają cały dzień. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się o godzinie 10.00, zakończenie prezentacji oraz uroczyste wręczenie medali przewidziano na godzinę 19.00.

Podczas występów oprócz choreografii klasycznych zobaczymy pokazy sportowe, układy sceniczne oraz defilady. Artyści w ponad 140 prezentacjach pochwalą się swoimi umiejętnościami twirlingowymi wykorzystując przy tym rekwizyty takie jak pałeczka mażoretkowa, pompony, flagi czy buława. Warto wspomnieć, że Mistrzostwa Okręgu są przepustką do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Bytomiu.

Wstęp na to wyjątkowe wydarzenie taneczno-sportowe jest bezpłatny. Niepowtarzalne wrażenia artystyczne gwarantowane. Zapraszamy serdecznie!



Mapa Dojazdu

Napisz do nas



Przepisz kod antyspamowy: captcha