Utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy

Miejski Dom Kultury pozyskał fundusze na realizację projektu pod nazwą „Utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy”.
W ramach tego projektu przewidziane jest stworzenie w budynku MDK miejsca, które stale przypominać będzie o dziedzictwie wypracowanym przez lokalną społeczność. Koncepcja wystawy pozwoli nie tylko upamiętnić członków tej społeczności zaangażowanych w tworzenie kultury, ale również inspirować kolejne pokolenia do działań na rzecz stalowowolskiej społeczności. I etap tego programu polega na zgromadzeniu i opracowaniu zbiorów oraz przygotowaniu koncepcji wystawy stałej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”