Kino letnie – KINO MISTRZÓW

KINO MISTRZÓW – dwa seanse w kinie plenerowym:

7 lipca / Melancholia / reż. Lars von Trier

Kolejny po głośnym, prowokacyjnym „Antychryście”, film Larsa von Triera. Tym razem autor „Przełamując fale” i „Tańcząc w ciemnościach” pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata.

Głównymi bohaterkami „Melancholii” są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. Przyszłego męża zagra Alexander Skarsgård, jego świadka Stellan Skarsgård (faktycznie ojciec Alexandra), a John Hurt wcieli się w ojca sióstr.

8 lipca / Julieta / reż. Pedro Almodovar

Julieta (Emma Suarez) to mieszkająca w Madrycie kobieta w średnim wieku. Przypadkowe spotkanie z Beatriz (Michelle Jenner), przyjaciółką córki, wywołuje w kobiecie powrót wspomnień. Julieta zaczyna je spisywać, doprowadzając do konfrontacji z przeszłością. Musi zmierzyć się z siłą miłości do rybaka Xoana (Daniel Grao), którego utraciła w wyniku śmiertelnego wypadku.

Powraca KINO LETNIE! Oto program na pierwszą część tego lata:

Z HUMOREM:

30 czerwca / Moja wielka, grecka wycieczka / reż. Donald Petrie

1 lipca / Jak Bóg da / reż. Edoardo Maria Falcone

KINO MISTRZÓW:

7 lipca / Melancholia / reż. Lars von Trier

8 lipca / Julieta / reż. Pedro Almodovar

O NAS SAMYCH:

14 lipca / Za jakie grzechy, dobry Boże? / reż. Philippe de Chauveron

15 lipca / Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie / reż. Paolo Genovese

Z DRESZCZYKIEM:

21 lipca / 72 godziny / reż. McG

22 lipca / Labirynt / reż. Denis Villeneuve

SIŁA MUZYKI:

28 lipca / Idol / reż. Dan Fogelman

29 lipca / Control / reż. Anton Corbijn

Organizatorem kina letniego jest Stowarzyszenie “Strefa Spotkań” oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.
Projekt “Wzbogacanie oferty kulturalnej dla mieszkańców Stalowej Woli” dofinansowano ze środków Gminy Stalowa Wola.

Leżaki do kina letniego ufundowało