Lubię gadać z Leonardem – piosenki Cohena w interpretacji Marcina Stycznia z zespołem

27 stycznia 2018
godz. 18.00
Bilety dostępne w sprzedaży

Płyta „Lubię gadać z Leonardem” to jedenaście piosenek Leonarda Cohena, pochodzących z jego trzech ostatnich albumów, w wykonaniu i w tłumaczeniach pieśniarza Marcina Stycznia. Wraz z zespołem zaprezentuje je podczas koncertu 27 stycznia w stalowowolskim Miejskim Domu Kultury.

„Tłumaczenie piosenek Leonarda Cohena było jak rozmowa z nim. Czasami się zgadzaliśmy, czasami różniliśmy się, ale generalnie patrzyliśmy w tym samym kierunku. Dla niektórych to może zaskakujące, ale dla mnie Cohen to artysta, który pomimo głębokiego wewnętrznego mroku, depresji i pesymizmu, szedł w stronę światła. Nie pocieszał, nie dawał taniej nadziei, ale też nie siał zwątpienia. Lata spędzone na medytacji nauczyły go zdrowego dystansu i akceptowania także ciemnych stron ludzkiej natury. Tak też skonstruowana jest ta płyta. Ciemność i światło przeplatają się ze sobą, jak w życiu każdego z nas” – mówi Marcin Styczeń.

W Stalowej Woli piosenki Leonarda Cohena mogliśmy posłuchać przed laty w Hotklubie, kiedy je prezentował polski mistrz przekładów tekstów kanadyjskiego barda – Maciej Zembaty. Kilka lat temu w MDK z repertuarem Cohena wystąpił Michał Łanuszka. Warto wspomnieć też stalowowolan: Łukasza Żukowskiego i Jacka Obłoja, którzy w legendarnej „Kawiarni pod papugami” śpiewali piosenki autora „Słynnego niebieskiego prochowca”, „Hallelujah”… . Koncert Marcina Stycznia, złożony z ostatnich piosenek L. Cohena, kontynuuje naszą znajomość z twórczością tego wyjątkowego twórcy.

„Lubię gadać z Leonardem”
Marcin Styczeń z zespołem
27 stycznia, godz. 18.00
Bilety: 30 zł/20 zł ulgowe

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję.
Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Paweł Puszczało (kontrabas, gitara basowa), Karol Domański (perkusja).

 

www.marcinstyczen.pl        www.facebook.com/marcinstyczenWybierasz się na to wydarzenie? Na pewno spotkasz naszych wolontariuszy,
którzy będą zbierać fundusze na akcję charytatywną „Razem dla Wiktorii”.

Daj coś od siebie, wspomóż Wiktorię w jej dążeniu do zdrowia
po październikowym ataku nożownika w galerii handlowej.Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha