#TerazLasowiacy – Legendy w sieci – Cudowne ziele + pakiet edukacyjny

#TerazLasowaicy – Legendy w Sieci to projekt realizowany w ramach programu Kultura w Sieci finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakłada wydobycie, opracowanie oraz udostępnienie wartości folkloru słownego regionu lasowiackiego. Jednym z jego elementów jest tworzenie krótkich filmików – obrazkowych opowiastek opartych na folklorze lasowiackim. W proces ich tworzenia zaangażowali się ambasadorowie Stalowej Woli, mieszkańcy regionu oraz pracownicy Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury.

Przedstawiamy Państwu kolejne opowiadanie opracowane na podstawie podań lasowiackich, wydobytych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Chcemy aby w jesienne niedziele ludowe opowiastki wprowadziły Państwa w fascynujący świat tajemnic, uroków i rytuałów.

Jako zespół Miejskiego Domu Kultury pragniemy aby, wywodzące się z rodzimej kultury lasowiackiej podania odzyskały należne im miejsce w naszej kulturze i życiu społecznym regionu. Mamy również nadzieje, że przygotowane dla Państwa materiały zainspirują do dalszych poszukiwań w bogatym zasobie lokalnego dziedzictwa.

 

   
W wersji z tłumaczeniem na język migowy:
 

   
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy po premierze animacji “Cudowne ziele”, w której udział wzięli Łukasz Drewniak i Modestem Rucińskim – Ambasador Stalowej Woli, lektor oraz autor kompozycji muzycznej do podania, opartej na oryginalnym utworze lasowiackim zaczerpniętym ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie.
   

 

      
   

FAMILIJNY PAKIET EDUKACYJNY –  CUDOWNE ZIELE

  1. SŁOWNIK SYMBOLI I ALEGORII

Nowe podania odkrywają przed nami kolejne magiczne wątki. Jakie niezwykłe moce tym razem odkryją przed nami lasowiaccy bohaterowie? Przekonajcie się sami. Miłej lektury.

  1. ZIELNIK LASOWIACKI

Czy cudowne ziele istnieje? Czy możemy je odszukać wśród znanych nam roślin? Poznajcie zioła, które na co dzień gościły w życiu Lasowiaków oraz ich uzdrawiającą moc.

  1. MEMORY 

Ćwicz pamięć i poznawaj lecznicze rośliny. Stwórz własne karty do gry i zapamiętaj, gdzie leży drugi element pary. Instrukcja powie Ci, jak robić to krok po kroku.

  1. KOLOROWANKA JASZCZURKA

Pokoloruj jaszczurkę tak, by nabrała magicznych kolorów. A kiedy skończysz, sprawdź swoje siły bawiąc się w berka z małymi jaszczurkami. Pobierz kartę i baw się z bliskimi.

 

Zrealizowano w ramach projektu #TerazLasowiacy – Legendy w Sieci

Zespół autorski: Dział Animacji Kulturalnej Miejskiego Domu Kultury

Zespół redakcyjny: Dział Marketingu i Reklamy Miejskiego Domu Kultury

Opracowanie i konsultacja merytoryczna materiałów dla odbiorców ze specjalnymi potrzebami: Katarzyna Sudół

Opracowanie i Konsultacja merytoryczna opracowań etnologicznych: Patrycja Laskowska-Chyła

Projekt graficzny: Agencja Kreatywna Magico

Miejski Dom Kultury

Stalowa Wola 2020

Partnerzy:

 

Materiały audiowizualne zostały zrealizowane w Pracowni Intermedialnej, która powstała w ramach projektu “Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”Mapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha