Jarmark Bożonarodzeniowy w Stalowej Woli

18 grudnia 2022
Plac Piłsudskiego

Po Rozwadowie przyszedł czas na Stalową Wolę. W niedzielę, 18 grudnia najbliższa okolica Miejskiego Domu Kultury zamieni się w małe, urokliwe, świąteczne miasteczko. A to wszystko za sprawą stalowowolskiej odsłony Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pojawi się na nim ponad 90 wystawców z szerokim świątecznym asortymentem: począwszy od rękodzieła, przez ozdoby i stroiki, po świąteczne smakołyki na stół wigilijny. Będzie można skosztować tradycyjnych regionalnych potraw i napić się korzennego grzańca. Lasowiaccy rzemieślnicy i rękodzielnicy zaproponują zaś oryginalne prezenty. Czego zatem nie znaleźliście na Jarmarku w Rozwadowie, być może znajdziecie w Stalowej.

Ponieważ niedzielne popołudnie zapowiada się mroźnie, na rozgrzewkę proponujemy jazdę na energorowerze. Dzięki wytworzonej siłą naszych mięśni ekologicznej energii będziemy mogli rozświetlić lampki choinkowe i tym samym stworzyć wokół jeszcze bardziej świąteczny klimat.

By tradycji zaś stało się zadość, stalowowolski Jarmark odwiedzi Mikołaj w towarzystwie wesołego elfa. Warto zatem popracować nieco nad swoim zachowaniem, by tego dnia mogli nas oni nagrodzić słodkimi łakociami.

Na Placu Piłsudskiego nie zabraknie też niezwykle popularnej szopki z Kochan. Żywe zwierzęta w towarzystwie pastuszków co roku cieszą bowiem oko odwiedzających Jarmark mieszkańców miasta i okolic.

By jeszcze bardziej poczuć atmosferę zbliżających się świąt zapraszamy też do wspólnego stalowowolskiego kolędowania. Na scenie zaprezentują się artyści Miejskiego Domu Kultury oraz zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych instytucji.

Tam też o godz. 16.30 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą ozdobę z piernika, a o 18.00 na najładniejsze stoisko Jarmarku. Mamy więc nadzieję, że w tym roku Jarmark nam jeszcze bardziej wypięknieje, a aura choć śnieżna, będzie tym razem dla nas bardziej łaskawa.

A dzień wcześniej, w sobotę 17 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Kościoła pw. św. Floriana na Lasowiacką Mszę Świętą z udziałem Kapeli i Chóru „Lasowianka”. Upamiętni ona 79. rocznicę poświęcenia pierwszej stalowowolskiej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele Źródła Bożego Miłosierdzia odbędzie się „Koncert Lasowiacki” w wykonaniu zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: Kapeli i Chóru „Lasowianka”, Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Chórem pod dyr. Edwarda F. Horoszko oraz zaproszonych Gości.

III JARMARK BOŻONARODZENIOWY
W STALOWEJ WOLI

17 grudnia 2022 / sobota

godz. 18.00 – Kościół pw. św. Floriana

Lasowiacka Msza Święta w 79. rocznicę poświęcenia kościoła z udziałem Kapeli i Chóru „Lasowianka” Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

godz. 19.00 – Kościół Źródło Bożego Miłosierdzia

„Koncert Lasowiacki” w wykonaniu zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: Kapeli i Chóru „Lasowianka”, Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Chórem pod dyr. Edwarda F. Horoszko oraz zaproszonych Gości

18 grudnia 2022 / niedziela

Plac Piłsudskiego

Jarmark Bożonarodzeniowy

godz. 13.00 – 20.00

ponad 90 stoisk oferujących rękodzieło i wyroby świąteczne
żywa szopka z Kochan
wizyta św. Mikołaja
energorower

godz. 16.30

Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą ozdobę z piernika

godz. 18.00

Ogłoszenie wyników konkursu na najładniejsze stoisko Jarmarku Bożonarodzeniowego

STALOWOWOLSKIE KOLĘDOWANIEMapa Dojazdu

Napisz do nasPrzepisz kod antyspamowy: captcha